Tag: „Szlif”

„Szlif”: Mamy dość!

„Szlif”: Mamy dość!

Prasa
Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby lekturę ostatniego numeru „Szlifu”, przeprowadzić z tzw. kluczem. Jakim? Co by było, gdyby teksty autorów same weszły ze sobą w dialog? Przekonajmy się. (więcej…)
„Szlif”: Kultura oraz (nie)kultura

„Szlif”: Kultura oraz (nie)kultura

Prasa
„Jadąc autobusem (...) przyglądałam się ile ludzi i w jakim wieku wchodzi, mijając kierowcę i płacąc mu za bilet. Zauważyłam bardzo ciekawe zjawisko – zwierza się Klaudia Sebzda, w grudniowym numerze „Szlifu” Miesięczniku Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. (więcej…)
„Szlif”: Zakłamanie jest powszechne

„Szlif”: Zakłamanie jest powszechne

Prasa
„Uczą nas go media i otoczenie, z którego trzeba jak najwięcej brać i jak najmniej oddawać. Oficjalnie życzliwi, uczciwi przyjaciele. Prywatnie – ukryci obłudnicy  –  ostrzega Aleksandra Zawadzka na łamach najnowszego wydania „Szlifu”. (więcej…)
„Szlif” : Sztuka tolerancji

„Szlif” : Sztuka tolerancji

Prasa
„(...) jak wiadomo, łyżka dziegciu potrafi czasem zepsuć całą beczkę miodu. Religia jest niestety powodem, dla którego o jakiejkolwiek tolerancji wiele osób zapomina - stwierdza Michał Wójcicki w najnowszym wydaniu „Szlifu”. (więcej…)
„Szlif”: Nie znam się, to się wypowiem

„Szlif”: Nie znam się, to się wypowiem

Prasa
„Każdy ma coś do powiedzenia – nie dopuszczę, by o mnie zapomnieli. Włączę się w dyskusję, ogólnikami, mnogością epitetów i synonimów, wplotę trochę słów, których znaczenia nie znam, ale brzmią mądrze. Wszystko idzie dobrze, dopóki czegoś nie chlapniemy - przestrzega Aleksandra Zawadzka w najnowszym wydaniu „Szlifu”. (więcej…)
„Szlif”: jak stajemy się jeleniami

„Szlif”: jak stajemy się jeleniami

Prasa
„Będąc w supermarkecie, przez parę minut obserwowałam dział z napojami. Trzech na pięciu klientów wybrało wodę, ale żaden nawet nie spojrzał na etykietę, a zapytany przeze mnie, czy wie, co kupuje, spojrzał dziwnie i odburknął coś pod nosem. (...) do odpowiedzi na to pytanie nie potrzebowałam wielu słów, a jedynie przeczytania nalepki, gdzie poza ogromną nazwą producenta drobnym maczkiem widniał napis: „Krystaliczna woda górska źródlana”. (więcej…)