Archiwa tagu: Polska Press

STANISŁAW BORTKIEWICZ NOWYM PREZESEM POLSKA PRESS

Bortkiewicz od lutego 2016 do października 2022 roku pracował w TVP

Od 14 października, Stanisław Bortkiewicz zastąpi na stanowisku prezesa zarządu Polska Press Tomasza Przybka, który pełnił tę funkcję od 18 maja 2021 roku.

Przez ostatnie niemalże siedem lat Bortkiewicz związany był z Telewizją Polską, gdzie nadzorował przeprowadzenie reformy organizacyjnej TVP, jako dyrektor biura spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej. Przestał pełnił tę funkcję 5 października br.

Stanisław Bortkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego, odwołanego na początku września. Określany mianem „szarej eminencji” on sam wolał być nazywany mianem „prawej ręki prezesa Kurskiego”. Dyrektorem biura zarządu Bortkiewicz został w lutym 2016 roku. Według niektórych to Bortkiewicz tak naprawdę zarządzał Telewizją Polską. 

W przeszłości Stanisław Bortkiewicz pracował m.in. jako prezes Ursusa oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

„Zapewnienie stabilnej pozycji wśród dużych grup mediowych polskiego internetu wymaga wdrożenia kolejnych projektów strategicznych umożliwiających optymalizację procesów i kosztów. Ważne jest również sprawne zarządzanie marką i realizowanie skutecznych strategii marketingowych” – informuje Stanisław Bortkiewicz, nowy prezes zarządu Polska Press w komunikacie prasowym. 

(KAP/KOZ, 13.10.2022)
ŹRÓDŁO:: PRESS.PL

https://www.press.pl)

ROBERT MIGDAŁ ODCHODZI Z „GAZETY WROCŁAWSKIEJ” I POLSKA PRESS

Robert Migdał odchodzi z „Gazety Wrocławskiej” do Wroclaw.pl  (screen: Gazeta Wrocławska/YouTube)

Robert Migdał, wieloletni redaktor wydania magazynowego „Gazety Wrocławskiej” (Polska Press), odchodzi z tytułu i opuszcza koncern.

Migdał pracował w „Gazecie Wrocławskiej” 17 lat, był wieloletnim szefem piątkowego magazynu „GWr”, przeprowadzał wywiady z artystami, pisał książki („Fader”, „Tylko nie o polityce, proszę”, „Pamelo, żegnaj”).

Czytaj dalej

DWÓCH DZIENNIKARZY ODCHODZI Z POLSKA PRESS DO TUWROCLAW.COM

Arkadiusz Franas kieruje TuWrocław.com od listopada 2021 roku – wcześniej był naczelnym „Gazety Wrocławskiej”. (screen YouTube/echo24.tv)

Dwóch kolejnych dziennikarzy „Gazety Wrocławskiej” odeszło z Polska Press i rozpoczęło pracę w portalu TuWroclaw.com. Marcin Kruk i Andrzej Zwoliński pracować będą razem z Arkadiuszem Franasem i Michałem Gigołłą, którzy byli naczelnymi „Gazety Wrocławskiej”, zanim tytuł przejął PKN Orlen.

Czytaj dalej

ORLEN WYDAJE PRACOWNIKOM POLSKA PRESS KARTY ZAKUPOWE WARTOŚCI 500 ZŁ

Rozdanie kart upominkowych pracownikom Polska Press Orlen zapowiedział już w czerwcu (fot. Piotr Molecki/East News)

PKN Orlen zaczyna wydawanie kart upominkowych wartości 500 zł, które pracownicy Polska Press będą mogli wykorzystać na stacjach paliw sieci Orlen.

To realizacja zapowiedzi spółki z czerwca, które ogłoszono po spotkaniu prezesa Orlenu Daniela Obajtka ze związkowcami w Polska Press. Część pracowników wydawnictwa już otrzymała karty. Pozwalają one na dokonanie bezgotówkowych zakupów paliw, produktów w sklepie oraz usług na stacjach należących do sieci Orlen. Karty są aktywne do 30 września 2023 r.

Czytaj dalej

MAREK TWARÓG REDAKTOREM NACZELNYM „PRESSERWISU”

Pod kierownictwem Marka Twaroga „Dziennik Zachodni” przeszedł udaną transformację cyfrową (fot. archiwum prywatne)

Marek Twaróg, wieloletni redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” (Polska Press Grupa), obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Presserwisu” i Press.pl. Będzie odpowiedzialny za bieżące działanie serwisów oraz rozwój produktów cyfrowych wydawcy magazynu „Press”.

Pod kierownictwem Marka Twaroga „Dziennik Zachodni” przeszedł udaną transformację cyfrową. Dziennikzachodni.pl i śląskie serwisy pod marką naszemiasto.pl wielokrotnie znajdowały się na czele zestawień najczęściej odwiedzanych regionalnych stron informacyjnych w polskim internecie.

Czytaj dalej

ORLEN ZAOFERUJE PODWYŻKI 70 PROC. PRACOWNIKÓW POLSKA PRESS

Obajtek zapowiedział nowy układ zbiorowy pracy w Polska Press (fot.
Piotr Molecki/East News)

PKN Orlen zawarł porozumienie z przedstawicielami Związków Zawodowych Polska Press Grupa. Zakłada ono podwyżki dla 70 proc. pracowników od lipca.

Porozumienie zawarto podczas poniedziałkowego spotkania prezesa Orlenu Daniela Obajtka ze związkowcami w Polska Press. Zakłada ono podwyżki obligatoryjne dla ponad 70 proc. pracowników koncernu prasowego. Ich wysokość będzie zróżnicowana, w zależności od poziomu otrzymywanego wynagrodzenia. „Ponadto wszyscy pracownicy dostaną w tym roku kartę zakupową ORLEN oraz zostaną objęci benefitami” – podano w komunikacie prasowym.

Czytaj dalej

DZIEWIĄTA ZMIANA W GAZETACH POLSKA PRESS

Alicja Giedroyć-Skiba redaktor naczelną „Gazety Wrocławskiej”

Alicja Giedroyć-Skiba
Fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Arkadiusz Franas
Fot. Tomasz Hołod/Polska Press


Od 1 czerwca 2021 redaktor naczelną „Gazety Wrocławskiej” (Polska Press Grupa) została Alicja Giedroyć-Skiba. Dotychczasowy naczelny Arkadiusz Franas rozstał się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

To już dziewiąta zmiana na stanowisku redaktora naczelnego w tytułach Polska Press po przejęciu firmy przez Orlen.

Czytaj dalej

REFLEKSJE Z PROWINCJI

Rzeź po rzezi

Przypomnijmy rok 1990. Nadzieje, wielkie oczekiwania po zwycięstwie sił solidarnościowo-demokratycznych, euforyczne działania likwidujące „dorobek” mediów głównie PZPR-owskich, ale też Czytelnikowskich i innych, prawie niezależnych.

Absolutnym hitem tamtego czasu było powołanie Komisji Likwidacyjnej RSW Prasa-Książka-Ruch, (młodym wyjaśniam, że RSW to Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza) największego w tamtym czasie w Europie koncernu wydawniczego. Wielomiliardowy majątek, ponad dwa tysiące tytułów prasowych, wiele drukarni, budynków siedzib redakcji, ośrodki wypoczynkowe i socjalne, by wymienić tylko najważniejsze, kusiły.

Czytaj dalej

KOLEJNE ODEJŚCIA Z DZIENNIKÓW POLSKA PRESS

Z „Dziennikiem Zachodnim” Justyna Przybytek-Pawlik była związana od 2007 roku (fot. archiwum prywatne)

Po 14 latach pracy w „Dzienniku Zachodnim” z redakcji odchodzi dziennikarka Justyna Przybytek-Pawlik. Z kolei z łamów „Głosu Wielkopolskiego” zniknął felieton Kamilli Placko-Wozińskiej. Była wicenaczelna tego dziennika napisała: „Do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek – Kania nie chcę się przykładać”.

Justyna Przybytek-Pawlik powiedziała „Press”, że decyzję o odejściu z „Dziennika Zachodniego” podjęła niespełna dwa tygodnie przed zwolnieniem redaktora naczelnego Marka Twaroga (29 kwietnia zastąpił go Grzegorz Gajda). – Oczywiście, od kilku miesięcy, tak ja, jak i koledzy z redakcji zdawaliśmy sobie sprawę, że zmiana na stanowisku redaktora naczelnego prędzej czy później nastąpi – o czym informował nas zresztą sam zainteresowany – mówi Przybytek-Pawlik, która otrzymała ofertę pracy w innym miejscu. – W sytuacji, w jakiej znalazła się redakcja „Dziennika Zachodniego”, wynikającej ze zmiany właściciela Polska Press, nie miałam wątpliwości, że warto ją przyjąć – dodaje dziennikarka.

Czytaj dalej

TOWARZYSTWO DZIENNIKARSKIE POWOŁAŁO FUNDUSZ DLA ZWALNIANYCH Z POLSKA PRESS

Od 1 marca właścicielem Polska Press jest Orlen (fot. Roman Kraft/Unsplash.com)

Towarzystwo Dziennikarskie uruchomiło Fundusz Solidarności Dziennikarskiej, który ma pomagać zwolnionym z redakcji gazet Polska Press Grupy. O wpłaty zaapelowała „Polityka” i „Gazeta Wyborcza”.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na zmiany kadrowe w redakcjach gazet regionalnych Polska Press, której właścicielem jest od marca Orlen, koncern naftowy należący do skarbu państwa.

Czytaj dalej