„SZLIF”: Nie dajmy się!

Oto kilka tylko wybranych tematów:
• „Język muzyki” – bardzo osobista wypowiedź niewidomego muzyka i wokalisty Wojciecha Ławnikowicza. (Radosław Głowiak)
• „Nadodrzańskie spotkania” – wielu turystów wybiera za cel podróży Wrocław, ponieważ zachęca ich porównanie tego miasta do Wenecji Północy. (Wiktoria Stańczyk)
• „Utracona perła” – wrocławska Nowa Synagoga mogła pomieścić niemal 2000 wiernych, co plasowało ją na drugim miejscu pod względem wielkości w Niemczech. Została podpalona podczas „nocy kryształowej” w 1938 roku i doszczętnie spłonęła. Jeszcze jeden przykład okrutnej bezmyślności nazistów. (Aleks Stadnicki)
• „Rolnicy na wsi? Niemożliwe!” – polska wieś bardzo się zmieniła i coraz mniej przypomina miejsce, którym kiedyś była, ale nadal zachowuje swoją specyfikę miejsca pracy rolnika. Jednak mieszczanie, którzy sprowadzili się na tereny wiejskie, chyba nie pojmują wszystkich konsekwencji związanych z ową specyfiką. (Hubert Gancarczyk)
• „Zakrzywiony sport” – teqball to połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Zasady są proste: w meczu biorą udział dwie lub cztery osoby ustawione przy zakrzywionym stole do ping-ponga. Celem jest przebicie piłki na stronę przeciwnika tak, aby ten nie był w stanie jej odbić, mając na to trzy dotknięcia. (Patryk Kidoń)

Poprzednie wydania „Szlifu”