„SZLIF”: Kochaj siebie takim, jakim jesteś

Doktor Maja Herman,  specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka, zainicjowała akcję #prawdziwaja, która ma zachęcić użytkowników, a przede wszystkim użytkowniczki Instagrama, do udostępniania niezmienionych filtrami zdjęć pokazujących ich prawdziwą twarz (Julia Borska)

„Słoiki”, czyli życie w dużym mieście – w żargonie miejskim „słoik” to osoba z prowincji, która mieszka w dużym mieście (z domu przywozi słoiki z jedzeniem). „Słoiki” przenoszą się do większych miast, aby rozwijać swoje pasje, mieć lepszą pracę. To może być na początku trudne, ale zazwyczaj się opłaca. Warto czasem wykazać się wobec nich życzliwością i podzielić się domowym bigosem – pisze Kornelia Szkudlarek.

„Polacy nie gęsi” – nauka języków obcych jest niezwykle ważna, lecz należy pamiętać, aby prócz tego poprawnie nauczyć się używać języka ojczystego – przypomina Aleks Stadnicki.

Natalia Sosińska w artykule „Po trupach do sławy” zwraca uwagę, że ostatnio coraz częściej mamy styczność z ludźmi, którzy dla popularności są w stanie opuścić i zranić nawet najbliższych przyjaciół.

Jeszcze m.in.: „Śladem jednośladów” – wśród wielu polskich kibiców sportem narodowym jest jednak żużel (Patryk Kidoń). „Plugawa retoryka” – polityka nie bierze jeńców. Żeby utrzymać się na jej powierzchni, nierzadko trzeba nagiąć obowiązujące etyczne zasady (Zuzanna Pańko). „(Nie)zastąpione książki?” – coraz częściej pojawia się pytanie: co jest bardziej opłacalne: tradycyjna książka czy e-book? (Natalia Sosińska)

Poprzednie wydania „Szlifu”