Archiwa tagu: Jacek Kurski

SZUKAJĄ POSADY DLA BYŁEGO PREZESA TVP

Jacek Kurski ma być ministrem cyfryzacji

Wcześniej pojawiały się informacje, że Jacek Kurski miałby być wicepremierem i ministrem kultury (fot. Piotr Molęcki/East News)

Były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski ma wejść do rządu i zostać ministrem cyfryzacji. To kolejny scenariusz na dalszą karierę Kurskiego – ten jednak wydaje się prawdopodobny.

Poinformował o tym w poniedziałek reporter śledczy Radia Zet Mariusz Gierszewski. 

Czytaj dalej

NOWY PREZES TVP

Kurski nic nie wiedział o odwołaniu, Matyszkowicz został uprzedzony

Mateusz Matyszkowicz stwierdził, że jego celem jest „kontynuowanie trafnych decyzji dla Spółki oraz wzbogacenie i urozmaicenie oferty TVP” (fot. Piotr Molęcki/East News, J. Bogacz/TVP)

Mateusz Matyszkowicz zastąpił w poniedziałek Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. – Po spotkaniu z Radą Mediów Narodowych Kurski się rozłączył, wtedy Czabański stwierdził, że w TVP potrzebne są zmiany – relacjonują świadkowie. Do TVP wraca za to Joanna Kurska, żona Kurskiego.

Czytaj dalej

„GAZETA WYBORCZA” NIE MUSI PUBLIKOWAĆ SPROSTOWAŃ DO TEKSTU O JACKU KURSKIM

Sąd zdecydował, że „Gazeta Wyborcza” nie musi publikować sprostowań dotyczących tekstu „Służyłem u prezesa Kurskiego” (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Telewizji Polskiej, która domagała się publikacji sprostowań do tekstu „Służyłem u prezesa Kurskiego” opublikowanego przez „Gazetę Wyborczą”. Wyrok jest nieprawomocny.

Tekst podpisany przez Kacpra Sulowskiego pokazywał, jak ochrona prezesa TVP Jacka Kurskiego śledzi dziennikarzy i polityków, a pracownicy TVP, opłacani za publiczne pieniądze, mieli robić np. zakupy żonie Kurskiego, jeździć po jej ulubione czekoladki, dowozić kanapki z baru w TVP albo obiady, gdy była w szpitalu.

Czytaj dalej

JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE GRZECHY TVP JACKA KURSKIEGO?

KRYSTYNA MOKROSIŃSKA

dziennikarka, dokumentalistka, honorowa prezeska Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

To już nie telewizja, ale tuba propagandowa rządzącej partii. Jacek Kurski nie kieruje medium publicznym, tylko bierze udział w rozgrywce politycznej. Tak wyraźne opowiedzenie się po jednej stronie sporu sprawia, że przekaz TVP jest chyba nawet bardziej fundamentalistyczny niż to, co głoszą środowiska, którym tradycyjnie przypisujemy fundamentalizm. To praktyczna realizacja znanych w psychologii technik manipulacji. „Ciemny lud to kupi” i niestety kupuje!

Czytaj dalej