„SZLIF”: Wrocław nie marnuje

Życie nastolatka bywa stresujące i pełne wyzwań – w szkole i w kontaktach z otoczeniem. Okazuje się jednak, że nie ma potrzeby sięgania po szkodliwe środki farmakologiczne, by ten stres złagodzić. Najlepszym antydepresantem są w domu… zwierzęta, które mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny. Dzięki posiadaniu czworonoga, młodzi ludzie mają szansę poznać, czym jest odpowiedzialność i konieczność opieki nad żywym stworzeniem, co bardzo rozwija empatię.

Czy zerwać całkowicie z technologią, przestać używać smartfonów? W żadnym wypadku. Stały się one już nieodłączną, praktyczną  częścią każdego dnia. Ale… gdyby jednak przeżyć bez nich jeden dzień w tygodniu? Spróbujmy!

Na świecie istnieje wiele sportów, o których nigdy nie słyszeliśmy, a moglibyśmy wymieniać je w nieskończoność, zaczynając od wyścigów strusiów, kończąc na grze w polo na słoniach. Jednym z takich sportów jest hokej podwodny, który zdobył już sobie popularność we wrocławskim Klubie Pirania.

W świecie słyniemy ze smacznych potraw, wspaniałej gościnności, wielu wybitnych, zasłużonych na arenie międzynarodowej postaci oraz przemożnej chęci sprawienia, żeby naszemu rodakowi o odmiennych poglądach pokazać, że jest głupi i nie ma racji. Wiadomo – ilu ludzi, tyle opinii, przekonań i poglądów, lecz czym innym jest niezgadzanie się z rozmówcą, a czym innym mieszanie go z błotem, tylko dlatego, że ośmiela się patrzeć na coś inaczej niż my.

Poprzednie wydania „Szlifu”