PREZYDENT O DZIENNIKARZACH NA GRANICY: CHCIAŁBYM W POLSKICH MEDIACH SŁYSZEĆ PRAWDĘ

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezydent Andrzej Duda mówił o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Jackiem Karnowskim i Marcinem Wikłą na łamach tygodnika „Sieci” (Fratria) odniósł się do tematu dziennikarzy a granicy. „Chciałbym w polskich mediach słyszeć prawdę, kto tutaj jest napastnikiem, a kto swojej ziemi broni” – mówił prezydent Duda.

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezydent Andrzej Duda mówił o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Poruszył także temat nowych regulacji dotyczących pracy dziennikarzy na granicy, które mają wejść w życie po zakończeniu stanu wyjątkowego. 

„Oczekuję rzetelnego i uczciwego przekazu. Mam nadzieję, że tak będzie. Specjalna ustawa ma kwestię bezpieczeństwa, także dziennikarzy, na tym terenie uporządkować. Warunki do pracy więc będą, a ja chciałbym w polskich mediach słyszeć prawdę, kto tutaj jest napastnikiem, a kto swojej ziemi broni” – powiedział w wywiadzie Duda.

Czytaj dalej