POSEŁ PIS DOMAGA SIĘ KONTROLI MEDIÓW SAMORZĄDOWYCH

Irytują go, że walczą z PiS

Własne pozytywne stanowisko w sprawie mediów samorządowych przedstawiła za to „Gazeta Wyborcza”. Zdaniem jej publicysty Tomasza Jakubowskiego ograniczenie miejskich i gminnych wydawnictw „to kolejna próba nałożenia kagańca na wolne media” (fot. Tim Mossholder/Unsplash.com)

Bartosz Kownacki, poseł PiS i były wiceminister obrony narodowej, w interpelacji do MSWiA domaga się nakłonienia regionalnych izb obrachunkowych do kontroli samorządów wydających własne media. Poseł Kownacki nie ukrywa intencji politycznych.

„Z uwagi na brak planów zmian legislacyjnych w najbliższym czasie, zwracam się do Pana Ministra z wnioskiem o zobowiązanie regionalnych izb obrachunkowych do większego zaangażowania w tym temacie, w szczególności w tych regionach, gdzie dochodzi do nadużyć, chociażby wykorzystywania mediów samorządowych do walki z opozycją” – napisał w interpelacji. Jako miasta, gdzie problemy z mediami samorządowymi są największe, wymienia Opole, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Łódź i Inowrocław. We wszystkich władzę mają opcje przeciwne PiS.

Czytaj też: Policja usiłowała nakłonić reportera „GW” do ujawnienia tajemnicy dziennikarskiej

Czytaj dalej