RUSZYŁ PROCES TOMASZA DUKLANOWSKIEGO, OSKARŻONEGO PRZEZ MARSZAŁKA SENATU O ZNIESŁAWIENIE

Radio Szczecin po innej sprawie Tomasza Duklanowskiego opublikowało „przeprosiny” widoczne przez półtorej godziny (screen: Radioszczecin.pl)

W Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy ruszył proces z art. 212 przeciwko Tomaszowi Duklanowskiemu, redaktorowi naczelnemu Radia Szczecin. O zniesławienie oskarża go Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

Oskarżenie dotyczy materiałów publikowanych na antenie Radia Szczecin i na łamach „Gazety Polskiej” na przełomie lat 2019 i 2020, w których Duklanowski przedstawiał zeznania byłych pacjentów Tomasza Grodzkiego i ich rodzin. Ci mieli twierdzić, że lekarz przyjmował od nich łapówki. Sprawa trafiła do CBA i prokuratury, ale ostatecznie Grodzkiemu zarzutów nie przedstawiono. Uchronił go immunitet, na którego cofnięcie nie zgodziła się senacka większość.

Tomasz Grodzki oskarżył Duklanowskiego z art. 212 Kodeksu karnego. Dziennikarz miał go zniesławić swoimi publikacjami. Szczegóły procesu nie są jednak znane, ponieważ toczy się z wyłączeniem jawności. Sam Duklanowski skarżył się w wypowiedzi przytaczanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy, że to on ponosi konsekwencje całej sprawy.

Zobacz także: Wobec ataków na TVN wizyta Davida Zaslava w Polsce to ważny gest wsparcia

Czytaj dalej