NAPRAWA TVP TO NIE TYLKO KWESTIA KADROWA

Problem w tym, że gdy wyborcze emocje opadają, pragnienie naprawiania mediów publicznych władzę na ogół opuszcza – pisze Marek Twaróg

Zróbcie to lepiej niż poprzednio

Nikt nigdy nie robił w telewizji tak obrzydliwej propagandy, ale naprawa mediów publicznych nie oznacza jedynie pozbycia się partyjnych agitatorów. Po 8 latach dewastacji tej silnej kiedyś marki, jej uzdrowienie będzie procesem niezwykle trudnym. Platformie już przynajmniej dwa razy się to nie udało, pytanie, czy tym razem wystarczy determinacji – pisze Marek Twaróg, szef „Presserwisu”.

Od dawna stawiam tezę, że część przeciwników PiS-u nie miała nic przeciwko polityce socjalnej (to oczywiste), polityce migracyjnej (a jakże) czy zawłaszczaniu spółek skarbu państwa (nie pierwsi, nie ostatni), natomiast nie mogła znieść durnego szczucia mistrzów partyjnej propagandy z „Wiadomości” i TVP Info. Nie wykluczam więc, że Kurski z Matyszkowiczem pod rękę ze swoimi żołnierzami, którzy wiernie wypełniali partyjne zalecenia z Nowogrodzkiej, paradoksalnie przyczynili się do przegranej swoich idoli. Plucie na przeciwników politycznych, ewidentnie brednie publicystyczne, eksperci z łapanki, rogi Tuska i „für Deutschland” razy milion przez osiem lat to za dużo nawet dla zwolenników prezesa Kaczyńskiego.

Czytaj dalej