RESORT ZDROWIA TEŻ DOFINANSOWAŁ TELEWIZJĘ TRWAM

Telewizja Trwam o. Tadeusza Rydzyka jest faworyzowana przez resorty rządowe w trakcie podejmowania decyzji o zakupie czasu antenowego na potrzeby kampanii społeczno-informacyjnych (fot. Jakub Kaminski/East News)

300 tys. zł na kampanię społeczną

Blisko 300 tys. zł Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło tylko w pierwszej połowie tego roku na emisję spotu w ramach kampanii „Dla zdrowia Polaków” na antenie telewizji o. Tadeusza Rydzyka.

– Tę decyzję mógłby uzasadnić fakt, że Telewizja Trwam dociera do seniorskiej grupy o specyficznym rysie psychograficznym. Jednak jej nadreprezentacja w miksie mediów świadczy o braku profesjonalizmu zamawiającego – mówi Anna Gołębicka, ekonomistka, ekspertka komunikacji i zarządzania.

Telewizja o. Rydzyka należy do faworytów

Z odpowiedzi na interpelację poselską Hanny Gill-Piątek (niezrzeszona) wynika, że 6 czerwca resort zdrowia zawarł umowę z Fundacją Lux Veritatis, opiewająca na kwotę 299 997 zł brutto. Jej przedmiotem był zakup czasu antenowego i emisja spotu na antenie Telewizji Trwam w ramach kampanii „Dla zdrowia Polaków” w dniach 7-31 lipca 2023 roku.

Czytaj dalej