KACZYŃSKI NIE CHCE DEBATY Z TUSKIEM, KTÓRĄ ZAPLANOWAŁY ONET I WP

Politycy PiS dają jednak do zrozumienia, że debata nie jest wykluczona, lecz propozycja powinna wyjść od Jarosława Kaczyńskiego (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Jarosław Kaczyński nie skorzystał z zaproszenia na debatę z Donaldem Tuskiem, którą chciały wspólnie zorganizować największe polskie portale informacyjne: Onet.pl. i Wp.pl. – Chcieliśmy, aby debata miała jak najmniej ograniczeń, nie narzucaliśmy konkretnych zasad. Byliśmy gotowi iść na duże kompromisy ze sztabowcami obu partii – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu. W PiS słychać głosy, że debata w jakiejś formie może się odbyć, ale na warunkach Kaczyńskiego.

Na pomysł debaty liderów największych polskich partii politycznych wpadli redaktorzy naczelni Onetu i Wirtualnej Polski – Bartosz Węglarczyk i Paweł Kapusta.

Niemal wyłącznie kłótnie

Donald Tusk szybko przyjął zaproszenie. Ale działaczy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie udało się przekonać do udziału w debacie. – Obdzwoniliśmy chyba wszystkie osoby decyzyjne w PiS. Bez rezultatu – mówi Bartosz Węglarczyk.

Czytaj dalej