Archiwa tagu: Tomasz Lis

LIS O ŚLEDZTWIE WS. SYTUACJI W „NEWSWEEKU”

Jak prokuratura wezwie mnie o 6 rano, pójdę

„Prokuraturę mam 50 metrów od domu. Moja pani adwokat złożyła deklarację, że w razie czego jestem gotów uczestniczyć we wszystkich czynnościach” – mówił Tomasz Lis w podcaście u Jacka Pałasińskiego (screen: Natemat.pl)

„Myślę, że prędzej czy później dotrą do mnie państwo z prokuratury. Zatem, jak zaproszą mnie na rozmowę, to pójdę. Mam nadzieję, że nie o szóstej. Ale jak zaproszą o szóstej, to też pójdę” – mówi Tomasz Lis w rozmowie z Jackiem Pałasińskim, wyemitowanej w serwisie Natemat.pl. Lis był pytany o sytuację związaną ze śledztwem w sprawie naruszeń praw pracowniczych w „Newsweek Polska”. 

Czytaj dalej

TOMASZ LIS TRAFIŁ DO SZPITALA

„Podobno już żyję, choć w nocy nie było to takiej pewne” – napisał Tomasz Lis (fot. YouTube/TomaszLis)

Tomasz Lis poinformował w mediach społecznościowych, że doznał kolejnego udaru.

„Miałem udar. Jestem na erce udarowej jednego z warszawskich szpitali. Podobno już żyję, choć w nocy nie było to takiej pewne. Co dalej zdecydują lekarze. Wszystkich pozdrawiam” – napisał Tomasz Lis w czwartek rano na Twitterze.

Kilka dni temu Tomasz Lis wziął udział w maratonie w Chicago. „2010- Berlin, 2011-Tokio, 2011- Nowy Jork. 2014-Boston, 2015 udar, 2017 – udar, 2019 – udar, 2021 -Londyn, 2022-Chicago” – wyliczał Lis. „6 Marathon Majors, 6 największych maratonów świata na rozkładzie. A prawie trzy lata temu usłyszałem, że być może o życiu na wózku będę mógł pomarzyć” – dodał.

Tomasz Lis pod koniec 2019 roku przeszedł trzeci udar.

(KOZ, 13.10.2022)
Źródło: Press.pl

https://www.press.pl)

TOMASZ LIS ODCHODZI Z „NEWSWEEKA”

Oświadczenie zarządu RASP

Tomasz Lis redaktorem naczelnym „Newsweeka” był od marca 2012 roku (screen: YouTube/Tomasz Lis)

Tomasz Lis przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”. „Jest czas powitań i czas pożegnań” – napisał.

„Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy” – podano w komunikacie.

Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego od wtorku jest Dariusz Ćwiklak, dotychczas zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek”.

Czytaj dalej