Zarząd SD RP Dolny Śląsk

 

Ryszard Mulek przewodniczący
Dziennikarską przygodę zaczynałem w latach 60 ub. wieku w Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. Moje publikacje były zamieszczne w „Zarzewiu” i „Sztandarze Młodych”. W 1977 roku zostałem etatowym pracownikiem „Żołnierskiej Rzeczy”, gazety Śląskiego Okręgu Wojskowego. W latach 2000 – 2004 byłem współpracownikiem „Wieczoru Wrocławia”, na łamach którego zamieszczałem artykuły o tematyce osiedlowej. Przez kolejne dwa lata byłem dziennikarzem redakcji „Dzień Dobry”. Od 2006 do 2008 roku współpracowałem z redakcją „Biznesu Wrocławskiego”, a następnie przez 1,5 roku byłem redaktorem naczelnym „Zachodniego Portalu Biznesowego”. W swojej dziennikarskiej karierze mam także dwa lata współpracy z portalem i gazetą „Biznes Dolnośląski”. Od 2006 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, w tym drugą kadencję jestem we władzach SD RP Dolny Śląsk.

 

Ewa Gil-Kołakowska, wiceprzewodnicząca
W Stowarzyszeniu od 1987 r.

 

Witold Rynkiewicz, skarbnik
dziennikarz prasy wojskowej, rzecznik prasowy dowódcy Śląskiego Okręgu Wojskowego, współautor programów wojskowych w Polskim Radiu Wrocław oraz Telewizji Wrocławskiej. Aktualnie wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych specjalizuje się w przedmiotach z zakresu funkcjonowania mediów w sytuacjach kryzysowych.

 

 

[Bogusław Serafin, 28 grudnia 2017 złożył rezygnację.]

 

 

Leszek Miller, członek
Zawodowy dziennikarz. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w „Nowinach Jeleniogórskich”, „Gazecie Zielonogórskiej” (nazwa zmieniona na​ „Gazeta Lubuska”) i „Słowie Polskim”. Obecnie jest redaktorem naczelnym „Odrodzonego Słowa Polskiego” we Wrocławiu. W Stowarzyszeniu od 1982 r.

 

 

 

Dariusz Piotrowski, członek
Emerytowany żołnierz zawodowy. Przez okres pracy w wojsku związany z mediami Ministerstwa Obrony Narodowej. Absolwent politologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. W Stowarzyszeniu od 2010 r.

 

 

 

 

Jan Akielaszek, członek
Biogram W Stowarzyszeniu od 1982 r.

 

 

 

(maj 2016)