Zarząd SD RP Dolny Śląsk

Ryszard Mulek przewodniczący
Dziennikarską przygodę zaczynałem w latach 60 ub. wieku w Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. Moje publikacje były zamieszczne w „Zarzewiu” i „Sztandarze Młodych”. W 1977 roku zostałem etatowym pracownikiem „Żołnierskiej Rzeczy”, gazety Śląskiego Okręgu Wojskowego. W latach 2000 – 2004 byłem współpracownikiem „Wieczoru Wrocławia”, na łamach którego zamieszczałem artykuły o tematyce osiedlowej. Przez kolejne dwa lata byłem dziennikarzem redakcji „Dzień Dobry”. Od 2006 do 2008 roku współpracowałem z redakcją „Biznesu Wrocławskiego”, a następnie przez 1,5 roku byłem redaktorem naczelnym „Zachodniego Portalu Biznesowego”. W swojej dziennikarskiej karierze mam także dwa lata współpracy z portalem i gazetą „Biznes Dolnośląski”. Od 2006 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, w tym drugą kadencję jestem we władzach SD RP Dolny Śląsk.

Ewa Gil-Kołakowska, wiceprzewodnicząca
W Stowarzyszeniu od 1987 r.

Witold Rynkiewicz, skarbnik
dziennikarz prasy wojskowej, rzecznik prasowy dowódcy Śląskiego Okręgu Wojskowego, współautor programów wojskowych w Polskim Radiu Wrocław oraz Telewizji Wrocławskiej. Aktualnie wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych specjalizuje się w przedmiotach z zakresu funkcjonowania mediów w sytuacjach kryzysowych.


Leszek Miller, sekretarz Zarządu (od stycznia 2018)
Zawodowy dziennikarz. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w „Nowinach Jeleniogórskich”, „Gazecie Zielonogórskiej” (nazwa zmieniona na​„Gazeta Lubuska”) i „Słowie Polskim”. Obecnie jest redaktorem naczelnym „Odrodzonego Słowa Polskiego” we Wrocławiu. W Stowarzyszeniu od 1982 r.

 

Dariusz Piotrowski, członek
Emerytowany żołnierz zawodowy. Przez okres pracy w wojsku związany z mediami Ministerstwa Obrony Narodowej. Absolwent politologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.W Stowarzyszeniu od 2010 r.

 

 

Jan Akielaszek, członek
BiogramW Stowarzyszeniu od 1982 r.

 

 

Andrzej SasakAndrzej Sasak, członek członek Zarządu SDRP Dolny Śląsk (od stycznia 2018 r)
Absolwent Liceum Muzycznego w klasie skrzypiec i Technikum Kinematografii oraz kursu operatorów filmowych. W 1970 roku został etatowym fotoreporterem „Wieczoru Wrocławia”. Jako fotoreporter współpracował również ze „Słowem Polskim”, „Gazetą Robotniczą” i Oddziałem Dolnośląskim „Sztandaru Młodych”. Mając uprawnienia instruktora fotografii i filmu prowadził zajęcia we wrocławskim Domu Kultury Budowlani oraz Wojewódzkim Domu Kultury. W 1991 roku powołał i do dzisiaj prowadzi Agencję Reklamową Sand Press Photo, która współpracuje z Urzędami Miast i Gmin oraz Starostwami Powiatowymi. Od kilku lat zajmuje się obsługą medialną kongresów, zjazdów, konferencji, imprez targowych oraz międzynarodowych kongresów medycyny ratunkowej i intensywnej terapii. Za osiągnięcia zawodowe został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi oraz odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W Stowarzyszeniu od 1983 roku.

(maj 2016) (aktualizacje: styczeń 2018, 19 lutego 2018)

Załączniki

Plik Opis Data dodania Rozmiar pliku Pobrania
pdf RS_161197_10_20180302112249 Wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego
2 marca 2018 11:26 13 KB 269