Zarząd SD RP Dolny Śląsk

Ryszard Mulek przewodniczący
Dziennikarską przygodę zaczynałem w latach 60 ub. wieku w Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. Moje publikacje były zamieszczane w „Zarzewiu” i „Sztandarze Młodych”. W 1977 roku zostałem etatowym pracownikiem „Żołnierskiej Rzeczy”, gazety Śląskiego Okręgu Wojskowego. W latach 2000 – 2004 byłem współpracownikiem „Wieczoru Wrocławia”, na łamach którego zamieszczałem artykuły o tematyce osiedlowej. Przez kolejne dwa lata byłem dziennikarzem redakcji „Dzień Dobry”. Od 2006 do 2008 roku współpracowałem z redakcją „Biznesu Wrocławskiego”, a następnie przez 1,5 roku byłem redaktorem naczelnym „Zachodniego Portalu Biznesowego”. W swojej dziennikarskiej karierze mam także dwa lata współpracy z portalem i gazetą „Biznes Dolnośląski”. Od 2006 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, w tym drugą kadencję jestem we władzach SD RP Dolny Śląsk.

Ewa Gil-Kołakowska, wiceprzewodnicząca
W Stowarzyszeniu od 1987 r.

Witold Rynkiewicz, skarbnik
dziennikarz prasy wojskowej, rzecznik prasowy dowódcy Śląskiego Okręgu Wojskowego, współautor programów wojskowych w Polskim Radiu Wrocław oraz Telewizji Wrocławskiej. Aktualnie wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych specjalizuje się w przedmiotach z zakresu funkcjonowania mediów w sytuacjach kryzysowych.

Leszek Miller, sekretarz Zarządu (od stycznia 2018)
Zawodowy dziennikarz. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w „Nowinach Jeleniogórskich”, „Gazecie Zielonogórskiej” (nazwa zmieniona na​„Gazeta Lubuska”) i „Słowie Polskim”. Obecnie jest redaktorem naczelnym „Odrodzonego Słowa Polskiego” we Wrocławiu. W Stowarzyszeniu od 1982 r.

Dariusz Piotrowski, członek
Emerytowany żołnierz zawodowy. Przez okres pracy w wojsku związany z mediami Ministerstwa Obrony Narodowej. Absolwent politologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. W Stowarzyszeniu od 2010 r.

Andrzej SasakAndrzej Sasak, członek  Zarządu SDRP Dolny Śląsk (od stycznia 2018 r). Absolwent Liceum Muzycznego w klasie skrzypiec i Technikum Kinematografii oraz kursu operatorów filmowych. W 1970 roku został etatowym fotoreporterem „Wieczoru Wrocławia”. Jako fotoreporter współpracował również ze „Słowem Polskim”, „Gazetą Robotniczą” i Oddziałem Dolnośląskim „Sztandaru Młodych”. Mając uprawnienia instruktora fotografii i filmu prowadził zajęcia we wrocławskim Domu Kultury Budowlani oraz Wojewódzkim Domu Kultury. W 1991 roku powołał i do dzisiaj prowadzi Agencję Reklamową Sand Press Photo, która współpracuje z Urzędami Miast i Gmin oraz Starostwami Powiatowymi. Od kilku lat zajmuje się obsługą medialną kongresów, zjazdów, konferencji, imprez targowych oraz międzynarodowych kongresów medycyny ratunkowej i intensywnej terapii. Za osiągnięcia zawodowe został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi oraz odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W Stowarzyszeniu od 1983 roku.

Jan Akielaszek, członek
W Stowarzyszeniu od 1982 r.
Zmarł 24 kwietnia 2021 r.

Biogram

Załączniki

Plik Opis Data dodania Rozmiar pliku Pobrania
pdf RS_161197_10_20180302112249 Wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego
2 marca 2018 11:26 13 KB 360