WYSTĄPIŁA Z SERDUSZKIEM WOŚP

Nie poprowadzi już pogody w TVP 3 Poznań

W oświadczeniu zamieszczonym na profilu TVP 3 Poznań w mediach społecznościowych Agata Ławniczak przekonuje, że Patrycja Kasperczak jest zatrudniona w oddziale „na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia”. „Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta” – napisała szefowa oddziału.

Tyle że jeszcze w poniedziałek 1 lutego Patrycja Kasperczak przedstawiała prognozę w TVP 3 Poznań. Nagranie z niedzielną pogodą nie jest już dostępne na stronie internetowej oddziału. Jednocześnie TVP zapowiedziała, że „w związku z zaistniałą sytuacją wobec Gazety Wyborczej zostały podjęte stosowne kroki prawne”.

Do sprawy odniósł się prezes TVP Jacek Kurski, który skomentował wpis Konrada Piaseckiego z TVN 24 na ten temat. „Miała być sanacja. A to coraz bardziej rekonstrukcją PRL-u zalatuje. Może i prezes @KurskiPL całkiem dobrze śpiewa Kaczmarskiego, ale teksty najwyraźniej do niego nie przemawiają” – napisał Piasecki, na co Kurski zareagował: „Dziwię się, że tak doświadczony redaktor jak Konrad Piasecki wierzy w kłamstwa Gazety Wyborczej”.

(KOZ, 4.02.2021)
Źródło: PRESS

(https://www.press.pl/tresc/wystapila-z-serduszkiem-wośp_-nie-bedzie-juz-zapowiadac-pogody-w-tvp-3-poznan)