SKÓRZYŃSKI JEDNAK DORADZAŁ DWORCZYKOWI

Stacja zawiesiła dziennikarza

Michał Dworczyk w mailu z 24 stycznia 2021 roku do Krzysztofa Skórzyńskiego pisał m.in.: „Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca – dla ponad 3 mln osób – zostały rozdysponowane”.

Krzysztof Skórzyński naniósł jednak zmiany i wysłał Michałowi Dworczykowi zmieniony fragment: „Apelujemy do seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni POZ. Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane już zostały wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca – dla ponad 3 mln osób”.

Krzysztof Skórzyński słowami „to jest już wiadome i nie wiem, czy warto jeszcze to powtarzać”, skomentował fragment: „Polska pozyskuje szczepionki w ramach wynegocjowanej przez Komisję Europejską umowy. Gwarantuje ona solidarny podział szczepionek pomiędzy wszystkie kraje UE, jednak wielkości dostaw zdecydowanie nie pokrywają zapotrzebowania na szczepionki w PL”.

„W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy” – poinformowała na Twitterze redakcja TVN 24.

Michał Dworczyk z Krzysztofem Skórzyńskim znają się od dawna, o czym świadczy inny mail, który również trafił do sieci – pochodzi z 17 grudnia 2010 roku, a Dworczyk zwraca się do dziennikarza zwrotem „Cześć Stary”.

W miniony piątek do sieci wyciekła korespondencja Michała Dworczyka z października i listopada 2019 roku. Dotyczyła odpowiedzi na pytania wicenaczelnej OKO.press Bianki Mikołajewskiej. 4 listopada 2019 roku Michał Dworczyk przesłał korespondencję z dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu Tomaszem Matynią do Krzysztofa Skórzyńskiego z pytaniem: „Tylko do Twojej wiadomości – co sądzisz o propozycjach odpowiedzi?”.

„Nigdy także, w żaden, podkreślam – w żaden sposób – nie »doradzałem« ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam – NIGDY! Byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania” – oświadczył w piątek Krzysztof Skórzyński.

(KOZ, 20.09.2021)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl/skorzynski-pomagal-dworczykowi-pisac-wystapienie-na-konferencje-prasowa)