„SDP CAFE” POWRACA

Ponownie za pieniądze ministerstwa

SDP informuje, że materiały wideo publikowane będą na stronie internetowej stowarzyszenia i w serwisie YouTube.

„W ubiegłym roku bohaterami 36 odcinków »SDP Cafe« byli dziennikarze twórcy kultury. W drugiej edycji cyklu rozszerzyliśmy formułę i do rozmów zaprosiliśmy twórców kultury, ale już nie tylko dziennikarzy” – czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

Czytaj też: W 2023 roku do PAP trafi z budżetu 20 mln zł, a nie 18 mln zł

To niejedyna zmiana. W zeszłym roku nagrania odbywały się w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie. Tym razem ekipa uda się do domów lub pracowni rozmówców, choć niektórzy będą także zapraszani do siedziby SDP.

Pieniądze na dofinansowanie cyklu wyłożyły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem redakcje „Do Rzeczy”, „Sieci” oraz wPolityce.pl i Radio Wnet.

Rok temu SDP otrzymało na ten cel 258 tys. zł dofinansowania z resortu kultury i sportu. 

W pierwszej edycji zaledwie pięć odcinków przekroczyło do końca 2021 roku liczbę 400 wyświetleń na portalu YouTube. Z czasem wyniki się poprawiły, choć większość materiałów nie przebiła bariery tysiąca wyświetleń. Największą widownię zgromadziły wywiady z Janem Pospieszalskim i Wojciechem Cejrowskim, które 3 października miały odpowiednio 81,1 i 58,9 tys. wyświetleń.

W poniedziałkowym „Presserwisie” informowaliśmy, że Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uzyskało w 2021 roku 1,24 mln zł przychodów z działalności statutowej i 3,35 mln zł z działalności gospodarczej. Zanotowało stratę o 60,8 proc. niższą niż rok wcześniej – z 1,07 mln zł w 2020 roku do 420 tys. zł w 2021 roku.

(ŁO, 5.10.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)