Rusza XXIV edycja konkursu Grand Press

Konkurs składa się z dwóch zasadniczych części: rywalizacji w kategoriach tematycznych Grand Press oraz konkursu na Dziennikarza Roku.
Oprócz nich zostaną przyznane również nagrody: Grand Press Digital, Grand Press Economy, Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego oraz tegoroczna nowość – Książka Reporterska Roku.
Zgłoszenia prac do nagród Grand Press 2020 przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną do 2 listopada br.
Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne oraz internetowe opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2019 roku a 31 października 2020 roku.
Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy/internetowy, radiowy, telewizyjny/wideo), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.
Regulamin konkursu, zawierający szczegóły dotyczące nowych zasad naboru zgłoszeń, znajduje się na stronie www.grandpress.pl. Tam również można zapoznać się z opisami kategorii konkursowych.
Ponadto już po raz 24 kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów będzie można zgłaszać do 1 grudnia.
Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w grudniu br. w Muzeum Polin w Warszawie, transmitowanej na żywo w Canal+ i na profilu magazynu „Press” na Facebooku.
Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Facebook
Partner Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner gali: British American Tobacco
Główny patron medialny: Canal+
(CP, 1.10.2020)

Źródło: Press
www.press.pl