RESORT ZDROWIA TEŻ DOFINANSOWAŁ TELEWIZJĘ TRWAM

300 tys. zł na kampanię społeczną

Czytaj też: Resort rodziny wydał 100 tys. zł na zakup czasu antenowego w telewizji o. Rydzyka

Jak informuje resort, „w celu dotarcia do bardzo licznych i zróżnicowanych odbiorców, kampania realizowana jest w oparciu o telewizję, radio i internet”. Działania obejmujące telewizje i radio prowadzone są w stacjach o zasięgu ogólnopolskim (TVP, Telewizja Polsat, Polskie Radio, Grupa RMF) przy wsparciu stacji regionalnych oraz tematycznych.

Nie tylko resort zdrowia kupuje czas antenowy w telewizji o. Tadeusza Rydzyka. Jak informowaliśmy w „Presserwisie”, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło w pierwszym półroczu na ten cel blisko 100 tys. zł.

Z danych Nielsen Media udostępnionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wynika, że w 2022 roku udział naziemnej TV Trwam w widowni telewizyjnej wyniósł 0,42 proc.

Mimo to telewizja o. Tadeusza Rydzyka należy do faworytów rządowych instytucji. Z odpowiedzi na interpelacje Hanny Gill-Piątek wynika, że w latach 2021-2022 kancelaria premiera i podległe mu ministerstwa wydały przeszło 3,5 mln zł na zakup czasu antenowego w Telewizji Trwam, głównie na potrzeby akcji społeczno-informacyjnych.

Specyficzne interesy partyjne

– Aby ocenić celowość kampanii, musimy znać jej strategię, brief, definicję problemu, który ma rozwiązać – mówi Anna Gołębicka. – Wybór Telewizji Trwam na miejsce jej prowadzenia niczego nie przesądza. Może okazać się uzasadniony, bo ta stacja dociera do seniorskiej grupy, osób mieszkających w małych i średnich miastach, posługujących się zdefiniowanym językiem pojęć – dodaje.

Jej zdaniem wbrew panującym stereotypom to grupa z ogromnym potencjałem. – Z powodu kryzysu demograficznego ta społeczność staje się coraz liczniejsza. I coraz zamożniejsza, bo przeciętny poziom zasobności w naszym kraju rośnie. Zauważyli to marketingowcy komercyjni, co widać w licznych kampaniach skierowanych do seniorów. Niestety, marketing polityczny i społeczny wciąż nie docenia grupy 49 plus. Najstarszych zagospodarowali tylko politycy obozu rządzącego. Uważam to za wielki błąd opozycji – stwierdza.

Jednak – w ocenie Anny Gołębickiej – faworyzowanie Telewizji Trwam świadczy o braku profesjonalizmu i przedkładaniu specyficznych interesów partyjnych ponad społeczne. – Ze względu na profil widza Telewizja Trwam powinna mieć w nim miejsce proporcjonalne do udziału w widowni – podsumowuje.

(JF, 11.08.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)