RADIO ZET UKRAINA MUSIAŁO ZNIKNĄĆ Z ETERU

– Brak odpowiedzi ze strony UKE sprawia, że od północy jesteśmy zmuszeni do zawieszenia emisji sygnału Radia Zet Ukraina na częstotliwości 100,6 FM w Warszawie – mówił we wtorek wieczorem Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu. – Cały czas mamy jednak nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i powrót do nadawania w eterze – dodał.

Radio Zet Ukraina będzie dostępne w sieci

Rzecznik Eurozetu zwraca uwagę, że w Warszawie społeczność ukraińska liczy obecnie ok. 300 tys. osób, a rozgłośnia nadająca w języku ukraińskim i grająca ukraińską muzykę odpowiada na potrzeby informacyjne całej tej grupy. Radio Zet Ukraina nadal nadawać ma w internecie.

Czytaj też: Wywiad polityczny w radiu ma coś z rządów autorytarnych

Projekt w całości finansuje Grupa Eurozet, która uruchomiła studio emisyjne i przeprowadziła kampanię informacyjną w stolicy (objęła ulotki, reklamy w autobusach i outdoor).

RMF Ukraina wciąż nadaje w Przemyślu i Hrubieszowie

Z kolei Grupa RMF uruchomiła 2 marca RMF Ukraina. Rozgłośnia nadaje w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz). Dodatkowo RMF Ukraina można słuchać poprzez internet oraz przez cztery godziny rano i cztery godziny po południu na częstotliwościach ukraińskiego Radia Smak (we Lwowie i w obwodzie tarnopolskim na 89,9 MHz i w obwodzie wołyńskim na 93,7 MHz). RMF Ukraina dostępne jest również przez internet. 

W internecie słuchać można Radia Z Wami FM, które uruchomiło Stowarzyszenie Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu (nadawca Eski Braniewo), powiązane z Grupą ZPR Media.

(KOZ, 27.04.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)