POLSKIE REDAKCJE SZYKUJĄ SIĘ DO WIZYTY BIDENA W POLSCE

TVN 24 popracuje z CNN

W wywiadzie dla TVN 24 ambasador USA poinformował, że prezydent Biden przybędzie do Warszawy w poniedziałek 20 lutego wieczorem: „Prezydent Biden wygłosi przemówienie o 17.30 we wtorek do narodu polskiego. Wszyscy są zaproszeni. Będzie to miało miejsce w Arkadach Kubickiego, w ogrodach Zamku Królewskiego” – mówił Mark Brzezinski.

Brzezinski przekazał także, że życzeniem Bidena było to, aby na przemówienie byli zaproszeni wszyscy.

Jak mówi „Presserwisowi” wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Bartosz T. Wieliński, w serwisie Wyborcza.pl i na łamach dziennika powstają już materiały poświęcone wizycie Joego Bidena w Polsce. – Tworzymy je newsowo i publicystycznie dzięki zaangażowaniu kilku dziennikarzy z działu krajowego i zagranicznego. Będziemy również relacjonować przemówienie Bidena i jego prawdopodobną wizytę w Rzeszowie. Będzie także miejsce na opinie z zagranicy – zaznacza Wieliński, dodając, że przygotowania dziennikarzy utrudnia fakt, iż program wizyty będzie podany dopiero w ostatnim momencie – mówi Wieliński.

I dodaje: – Pewnych rzeczy nie możemy potwierdzić ze względów bezpieczeństwa. Chodzi np. o możliwe spotkanie Joego Bidena z Wołodymyrem Zełenskim. Podczas wizyty komentarze z Ukrainy będzie dla nas zbierać nasz tamtejszy korespondent Piotr Andrusieczko.

Z kolei dziennikarz działu zagranicznego Maciej Czarnecki, który jest obecnie w USA, stamtąd będzie zbierać komentarze na temat wizyty Bidena. Natomiast za relacjonowanie przemówienia Władimira Putina, który w Moskwie wygłosi orędzie w tym samym dniu co Biden, odpowiadać będą Wiktoria Bieliaszyn i Wacław Radziwinowicz.

Transmitować przemówienie prezydenta USA będzie również Wirtualna Polska. Jak mówi Mateusz Cieślak, szef Newsroomu WP, redakcja skorzysta przy tym z usług tłumacza symultanicznego – transmisja będzie w języku polskim. – Po przemówieniu Bidena, na stronie głównej i w YouTube Wirtualnej Polski emitowany będzie program specjalny na żywo z ekspertami. Kamery i dziennikarze Wirtualnej Polski będą towarzyszyć wydarzeniom związanym z obecnością Bidena w naszym kraju – zapewnia Cieślak i zaznacza, że trzydniowa wizyta Joe Bidena będzie flagowym tematem dla WP Wiadomości.

Aleksandra Kubrak, specjalistka ds. komunikacji w Agorze, potwierdza, że także redakcja Gazety.pl będzie na bieżąco relacjonować wizytę Bidena, prowadząc relację na żywo z najistotniejszych jej momentów na stronie głównej. – Czytelniczki i czytelnicy portalu będą mogli także zapoznać się z pogłębionymi analizami oceniającymi owoce tej wizyty pod kątem politycznym i militarnym autorstwa Jacka Gądka i Macieja Kucharczyka – zaznacza Kubrak.

Podobnie do wizyty Bidena podchodzi redakcja Tok FM. – Reporterzy radia będą relacjonowali wszystkie punkty wizyty Bidena w ramach regularnej ramówki stacji, która na co dzień jest przygotowana do obsługi takich wydarzeń. Zespół Tok FM ma w planach również transmisję przemówienia prezydenta Bidena – dodaje.

Dziennikarze TVN 24 będą współpracować przy wizycie z reporterami stacji CNN, którzy w tym czasie także przyjadą do Warszawy. „Stacja poświęci temu wydarzeniu znaczącą część anteny i zaangażuje czołowych dziennikarzy i cały sztab produkcji, wydawców, grafików, redaktorów – informuje nas TVN Warner Bros. Discovery, zdradzając, że dziennikarze wykorzystają w swoich relacjach m.in. nową technikę studia wirtualnego opartą na technologii Unreal Engine znanej z gier komputerowych.

Programy specjalne i specjalną stronę główną przygotowuje też Onet.pl. 

(MZD, 18.02.2023)
Źródło Press.pl

(www.press.pl)