POLSKA BRANŻA KOMUNIKACYJNA DLA UKRAINY

Mieszkania, zbiórki, oferty pracy

– Ma to być taka platforma match-makingowa, gdzie potrzeby polskich i ukraińskich agencji będą się spotykać – wyjaśnia Tyszkiewicz. – Będziemy pomagać naszym ukraińskim kolegom w znalezieniu pracy w branży w naszym kraju.

Pomoc dla Ukrainy

Według Tyszkiewicza platforma ma być gotowa w ciągu dwóch dni. Po stronie ukraińskiej jej działanie ma koordynować organizacja branżowa All-Ukrainian Advertising Coalition, a w jej imieniu – Maxim Lazebnik, executive director.

Czytaj też: Russia Today wyrzucona z Polski. Rosyjskie kanały blokowane. „Dobro społeczne”

IAA Polska planuje stworzenie „Integratora komunikacyjnego”, który będzie gromadził informacje na temat wszelkich akcji pomocowych i kierował je – przy pomocy mediów – do zainteresowanych osób i organizacji.

– Inicjatyw dotyczących pomocy Ukrainie pojawiło się mnóstwo, ale wiele z nich nie wie, jak o tym informować, jak dotrzeć z pomocą do potrzebujących – tłumaczy dyrektor generalny IAA Polska Jerzy Minorczyk. – My te inicjatywy chcemy gromadzić w jednym miejscu. Zaczynamy też rozmowy z mediami, by nam pomogły informacyjnie.

Wsparcie zbiórki PCK

Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska, zapowiedział, że organizacja pracuje nad projektami pomocy Ukrainie, i że wkrótce będzie mógł powiedzieć o konkretach. Także Urszula Zarańska-Skarżyńska, dyrektorka generalna PSM SMB, zapewniała, że podobne narady w PSM SMB trwają, ale również w tym przypadku na konkrety jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Agencja 180heartbeats + Jung von Matt wczoraj zdecydowała się wesprzeć finansowo oficjalną zbiórkę prowadzoną przez Polski Czerwony Krzyż. – Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy mogą do takiego gestu solidarności z Ukraińcami – mówi Marcin Gaworski, chief executive officer & partner 180heartbeats + JvM. – Trudno dziś myśleć o czymś innym, to nasi najbliżsi sąsiedzi. Polski Czerwony Krzyż na miejscu monitoruje sytuację – zachęca Gaworski.

Czytaj też: Relacje mediów z całego świata o Ukrainie. Czerwone paski nawet na reklamach

Wiele agencji zapowiada, że chce włączyć się w akcje pomocy Ukrainie: Krzysztof Małecki, CEO Euvic Digital (Euvic Performance) przyznaje, że w agencji trwają rozmowy nad formami takiej pomocy dla Ukrainy, wkrótce zostaną przedstawione.

„Odzew branży jest fantastyczny”

Z indywidualną akcją pomocową ruszył także Maciej Lissowski, członek zarządu indaHash, odpowiedzialny za działania operacyjne i biznesowe w Polsce oraz na rynkach CEE. Lissowski zorganizował akcję poszukiwania miejsc pobytu w Polsce dla rodzin pracowników branży reklamowej.

– Wielu naszych kolegów z branży zostało zmobilizowanych, niektórzy szykują się już na front i chcieliby wcześniej zabezpieczyć swoje rodziny – tłumaczy Lissowski. – Proszą, by im w tym pomóc. Odzew branży jest fantastyczny. W ciągu kilku godzin ponad 20 osób zadeklarowało gotowość przyjęcia do siebie całych rodzin. Wciąż zgłaszają się kolejni chętni, a wiele osób pyta, które zbiórki pieniężne są sprawdzone i gdzie wpłacać pieniądze. To bardzo budujące.

Czytaj też: Masowy atak rosyjskiej propagandy w Polsce. „300 kont i profili”

Z kolei Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR), Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR) oraz Związek Firm Public Relations (ZFPR) zgodnie potępiły inwazję Rosji na Ukrainę i wyraziły solidarność wobec narodu ukraińskiego. Zaapelowały też do mediów i publicystów o dokładną weryfikację źródeł w związku z dezinformacją płynącą z Rosji. Ponadto poproszono polskie firmy PR o sprawdzenie, czy nie pracują dla podmiotów wspierających interesy rosyjskiego agresora.

(AMS, 25.02.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)