PO MEDIACH Z ANGORĄ

Na portalu Wirtualna Polska internauta o pseudonimie szurik pyta: A może pracownikom TVP przydzielić mundury i wydać broń do obrony? Według internautów Świrski zrobił z siebie bekę, ale, niestety, prawdą jest, że szefem KRRiT jest osoba, która swoimi działaniami kompromituje poważną – wydawałoby się – instytucję państwową.

Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, aby zachować władzę nad TVP i Polskim Radiem. Dla PiS-u to być albo nie być w politycznej przyszłości. Pozbawiony „swoich”, a właściwie zawłaszczonych społeczeństwu, mediów PiS będzie systematycznie tracić na znaczeniu i zostanie za kilka lat sprowadzony do partii z kilkunastoprocentowym poparciem. Dlatego dziś jego medialni funkcjonariusze wymyślają kolejne bzdury roku, byle tylko utrzymać się na stołkach i zgarniać kilkusettysięczne gaże za wysługiwanie się obecnemu rządowi.

Wezwanie Świrskiego, by okopać się w oblężonej twierdzy, świadczy o tym, że strach zajrzał im głęboko w oczy i że nie mają pomysłów na swoją przyszłość poza rządowymi mediami. Ale opozycja może ich odciąć od koryta, likwidując TVP Info i „Wiadomości”, wprowadzając zarządy komisaryczne, co jest całkiem realnym scenariuszem. I byłoby aktem dziejowej sprawiedliwości! Może też unieważnić wybór członków Rady Mediów Narodowych, żeby pozbyć się tej zawalidrogi i przeprowadzić konkursy na stanowiska w mediach publicznych.

Około 90 procent wyborców demokratycznej opozycji uważa, że zmiany w mediach są konieczne. Chcą przede wszystkim wymiany kierownictwa i znanych postaci. To tym „gwiazdom” i zarządcom TVP i PR trzęsą się dzisiaj portki, bo powiał wiatr historii. W ich obronie TVP uruchomiła „telefon Jarząbka”, na który mogą dzwonić telewidzowie i wstawiać się za obecną ekipą. To godna politowania i pozbawiona godności próba ze strony tych, którzy nie potrafią uznać wyników wyborów i przyznać się do politycznej oraz moralnej porażki. Łubu-dubu, łubu-dubu, skończyły się rządy prezesa waszego klubu!

MAREK PALCZEWSKI

TELEWIZOR POD GRUSZĄ

Po wygranych, ale odbierających władzę kaczystom wyborach wylazł z krypty o własnych siłach i uaktywnił się psychicznie Antoni Macierewicz! Ów leciwy, wyliniały PiSlamista – demon myśli, szatan słowa – uznał za stosowne i wskazane natychmiastowe podzielenie się z obywatelami Przenajświętszej Rzeczpospolitej tym, o czym on już wiedział, a naród jeszcze nie! Brawo Antoni!

Taką wzorową ze wszech miar postawą wykazują się tylko nosiciele genu patriotyzmu, głupawego uśmiechu przyklejonego do twarzy i Kaczyńskiego na baranach! Dzięki Macierewiczowi dziś już wiemy, iż „Stany Zjednoczone są w pełni świadome, że jeżeli upadnie rząd Prawa i Sprawiedliwości, to będzie zagrożenie i może dojść do wojny światowej, bo Rosja po zdobyciu Ukrainy zaatakuje Polskę!”.

To nie są żarty! Antoni nie jest jakimś tam sejmowym błaznem robiącym ludziom wodę z mózgu. On sięga tam, gdzie wzrok nie sięga, łamie, czego rozum nie złamie! Dowodów na to dostarczył nam Antek bez liku. Tylko on potrafi sprostać każdemu partyjnemu wyzwaniu! Przez długie lata mozolnie, krok po kroku, DOCHODZIŁ do PRAWDY! W końcu do niej doszedł, ale nie poprzestał na tym. Idzie dalej – wuj wie gdzie, ale idzie!

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że owo dochodzenie Antka do czegokolwiek nie jest tak kosztowne jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego! Zasługą Macierewicza jest również odkrycie przygotowywanej w tajemnicy przez Unię fali uderzeń w Przenajświętszą Rzeczpospolitą! Ma ona wymusić na Polakach odejście od wartości chrześcijańskich i zastąpienie ich wartościami europejskimi – czytaj antywartościami! UE ma w pierwszej kolejności UDERZYĆ w religię, szkołę, tradycyjną rodzinę, demografię, spójność, niepodległość i tożsamość narodu.

Jednym zdaniem, unici zamierzają rozpirzyć wszystko, co jest nam najbliższe i najdroższe! Od trzydziestu lat Macierewicz karmi, zatruwa Polaków swoimi teoriami spiskowymi, obsesjami i różnymi bzdurami. Za jego fanaberie zapłaciliśmy miliony! Czas ROZLICZYĆ go z każdej wydanej przez niego złotówki!

ANTONI SZPAK
Portal ZG SDRP

(dziennikarzerp.org.pl)