MACIEK GŁOWACKI RADNYM PRZEDMIEŚCIA OŁAWSKIEGO

– W ostatnich kilku latach wykonany został ciąg spacerowo-rowerowy na południowym brzegu od mostu Oławskiego do Niskich Łąk – twierdzi redaktor Maciej Głowacki. – Teraz powinniśmy podjąć dalsze prace i reaktywowanie kąpieliska Oławka. Remontu i modernizacji wymagają również dwa trakty obok stadionu Na Niskich Łąkach dochodzące do urokliwej Żabiej Ścieżki. Na odnowienie czeka kapliczka w oficynie przy Prądzyńskiego 20. Przydałoby się przyśpieszenie działań związanych z reaktywacją kładki nad torami między Świstackiego a Paczkowską. Na realizację czekają także dwa projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, w tym plac trójkątny Zgodna – Kościuszki oraz podwórkowa rewolucja Worcella – Komuny Paryskiej i Świstackiego. Chciałbym, aby na ulicę Kościuszki wróciła 19, tylko czy nowe tramwaje będą się mogły mijać na starych torowiskach? Czy pieszym pozwoli się na bezpieczne i niesprinterskie przejścia na światłach przez ulicę Pułaskiego? Czy na chodnikach Kościuszki i Traugutta znajdzie się miejsce dla pieszych? Czy na osiedlu będą organizowane duże imprezy plenerowe z zawodami sportowymi? Może biegami, wyścigami kolarskimi i kajakowymi?

Często zastanawiam się jak ukrócić plagę szczurów, które w okresie pandemii zamieniły restauracje i bary na Starówce na kubły i piwnice Przedmieścia Oławskiego? Jak oduczyć mieszkańców dokarmiania kotów, które zamienia się w dożywianie szczurów? Jak zmniejszyć liczbę pustostanów? Jak zmobilizować mieszkańców do większej aktywności społecznej, gdy na ostatnią ankietę dotyczącą parkowania odpowiedziało z 22 tysięcy mieszkańców zaledwie 1600?

Uważam, że z języka wrocławian i przyjezdnych trzeba wyplenić także nazwę Trójkąt Bermudzki. 

Jestem przekonany, że dzięki wsparciu naszych mieszkańców nowej radzie osiedla uda się rozwiązać wiele problemów. Przed wyborami, dzięki inicjatywie Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, mającej swoje centrum przy ul. Prądzyńskiego 39A, wielu mieszkańców uczestniczyło w spotkaniach z kandydatami na radnych i zadeklarowało swoją pomoc.
Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Dziennikarzy RP Dolny Śląsk, które wsparło moją kandydaturę na radnego osiedla Przedmieście Oławskie.