LIST POŻEGNALNY MISZCZAKA DO PRACOWNIKÓW Z SUGESTIĄ: „NIE MÓWIĘ ŻEGNAJCIE, A DO WIDZENIA”

Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy TVN, zrezygnował z pracy w spółce 7 czerwca, o czym pierwszy poinformował „Presserwis”. O decyzji Miszczaka poinformowano w trakcie zwołanego naprędce spotkania, na którym obecnych było ok. 50 menedżerów TVN. Jak przekazała wtedy pracownikom Katarzyna Kieli, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, w okresie przejściowym Miszczak miał pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu. – Miszczak zapewniał, że rozstanie jest w przyjaźni, ale powiedział coś w rodzaju „widzimy się u konkurencji” – opowiadał później „Presserwisowi” jeden z obecnych na spotkaniu pracowników.

Czytaj też: Prywatne telewizje chcą rekompensaty za pozostawienie w starym systemie tylko TVP

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Presserwis”, Edward Miszczak musiał pożegnać się z TVN szybciej, niż początkowo zakładano, ze względu na medialne doniesienia, że po zakończeniu okresu zakazu konkurencji ma dołączyć do Polsatu.

Miszczak żegna się z TVN: „Do zobaczenia”

W poniedziałek 27 czerwca Miszczak w e-mailu o tytule „Do widzenia” skierowanym do pracowników TVN oficjalnie pożegnał się z firmą. „Dziś rezygnuję z przeświadczeniem, że Grupa doskonale da sobie radę na rynku, bo zbudowaliśmy razem coś, co przetrwa każdą wichurę” – napisał Edward Miszczak.

Podkreślił, że odchodzi dumny z tego, co przez minione 25 lat udało się zrobić w firmie: „[…] z ambitnej, ale mało znaczącej na telewizyjnym rynku stacji, która walczyła o pięć procent udziału, urośliśmy do wielkiej firmy, która ma ponad dwadzieścia kanałów, zajmuje ponad jedną czwartą rynku i stała się częścią jednej z największych na świecie firm dostarczających ludziom rozrywkę”.

Czytaj też: Kanał Sportowy zakończył z 1,6 mln zysku. Przychody wyższe ponad czterokrotnie

E-mail zakończył zdaniem: „Dziękuję wam za te wszystkie piękne dni i nie mówię »żegnajcie«, ale »do widzenia«”. Biuro zwolnił już w ubiegłą środę (21.06).

Edward Miszczak nie komentuje planów zawodowych. W rozmowie z „Presserwisem” poinformował, że jest objęty zakazem informacyjnym w ramach protokołu rozstania.

Kim jest Edward Miszczak?

Edward Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył RMF FM. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków.

(BAE, 28.06.2022)
Źródło: PRESS.PL

https://www.press.pl )