DZIENNIKARZE NA TELEFON W MAILACH DWORCZYKA

Czy moglibyście rozreklamować?”

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił się swoim współpracownikom: „Mam parę sygnałów, że ta moja wypowiedź do Kamer po konferencji prasowej – ws. sądów była bardzo krótka i klarowna zarazem i że warto ją grzać w postaci setek i promocji w różnych miejscach. Czy moglibyście tu i ówdzie to rozreklamować?” (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Czytaj też: Maile Dworczyka: Rząd pisze sobie „wywiady”, a prawicowy portal je publikuje

Na mejla zaadresowanego m.in. do ministra Dworczyka i rzecznika rządu Piotra Müllera sześć minut później zareagował Mariusz Chłopik, doradca premiera. Zaraportował: „Pereira, Trzmiel, Sakiewicz – obdzwonieni. Karnowski – zaraz się widzę” oraz: „Jest i idzie szeroko. Szczególnie do naszego elektoratu” – zapewne mając na myśli słowa premiera.

Samuel Pereira to szef portalu Tvp.info, Antoni Trzmiel to dziennikarz TVP i Polskiego Radia, wcześniej w TV Republika, a Tomasz Sakiewicz jest naczelnym „Gazety Polskiej”. Karnowski to albo Michał, albo Jacek – szefowie tygodnika „Sieci”.

Czytaj też: Maile Dworczyka: Manna chcieli zwolnić już w 2019 r. Dyskusje na szczeblu premiera

Rząd niezmiennie utrzymuje, że zhakowanie skrzynki Michała Dworczyka to rosyjski cyberatak i nie komentuje tych listów. Jednak wielokrotnie – także ze strony polityków władzy oraz dziennikarzy, którzy pojawiali się z różnych powodów w tej korespondencji – płynęło potwierdzenie, że maile są prawdziwe.

(MAT, 28.07.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)