DROŻEJĄ KOLEJNE DZIENNIKI

Wyższa cena „GW” i „Pulsu Biznesu”

„»Gazeta Wyborcza«, podobnie jak inne redakcje prasowe, mierzy się z rosnącymi kosztami wydawniczymi” – stwierdził w komunikacie Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”. „Wpływ na to ma przede wszystkim brak papieru odczuwany w całej Europie, co wpłynęło na gwałtowny wzrost jego cen. W pandemii skokowo wzrósł wolumen produkcji opakowań – to ona pochłania dziś masę surowca do produkcji papieru. Rosną także koszty innych usług, w tym ceny energii oraz paliw i transportu” – wyjaśnił Bartkowiak.

Z kolei za „Puls Biznesu” trzeba zapłacić od stycznia o 50 gr więcej. Gazeta kosztuje teraz 8 zł. Poprzednia podwyżka – również o 50 gr – nastąpiła z początkiem stycznia 2021 roku. 

Od stycznia nie zmieniły się ceny „Super Expressu” (Grupa ZPR Media), „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) i „Gazety Polskiej Codziennie” (Forum).

Wcześniej, z początkiem grudnia, podrożały dzienniki Gremi Media: „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Cena „Rzeczpospolitej” wzrosła o 80 gr, a wydania piątkowego i weekendowego „Plusa Minusa” o 1 zł. Także o złotówkę więcej kosztuje „Parkiet” (9,50 zł). Droższe są także „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny) i „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor PL).

(KOZ, 3.01.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)