CHĄDZYŃSKI, JĘDRZEJEWSKA I KUNICA NOMINOWANI DO GRAND PRESS ECONOMY 2022

Tegoroczni nominowani (kolejność alfabetyczna):

Marek Chądzyński (300Gospodarka) – za świeże spojrzenie na powszechnie dostępne wskaźniki makroekonomiczne i samodzielne wyciąganie z nich wniosków oraz za atrakcyjne prezentowanie tematów ekonomicznych bez uciekania się do clickbaitowych chwytów. Zagląda nie tylko do licznych szufladek w budżecie państwa, ale też do skrytek poza nim, w których rząd ukrywa deficyt i długi. Był dziennikarzem „Parkietu”, PAP i przez wiele lat „Dziennika Gazety Prawnej”. Od sierpnia jest redaktorem naczelnym serwisu informacyjnego 300Gospodarka.

Katarzyna Jędrzejewska („Dziennik Gazeta Prawna”) – za wnikliwość, odpowiedzialność i merytoryczność, z jaką recenzuje zmiany w prawie podatkowym. Jej rzeczowe publikacje poświęcone Polskiemu Ładowi przekonały resort finansów do wprowadzenia szeregu zmian w przepisach, co w przypadku wielu przedsiębiorców i firm zdecydowało o opłacalności dalszego prowadzenia działalności gospodarczej. Praca działu podatkowego „DGP”, którym kieruje, to przykład, że dziennikarstwo może być służbą publiczną.

Mikołaj Kunica (Business Insider Polska) – za zbudowanie mocnego zespołu, który wyznacza trendy w informowaniu o gospodarce, ekonomii, finansach i rynkach. Business Insider pod jego kierownictwem stał się dla polskiej klasy średniej najważniejszym serwisem biznesowym dzięki temu, że informuje o sprawach najistotniejszych konkretnie i przejrzyście. Każdy tak chce, ale niewielu potrafi. Kunica jest szefem BI od trzech lat. Wcześniej kierował redakcją Money.pl był też reporterem TVN.

***

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu Grand Press: Powered by Sebastian Kulczyk
Partnerzy konkursu Grand Press: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Żywiec, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Grupa KRUK
Partner nagrody Grand Press Economy i Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Piloci Studio, Studio Cocosound, F25 Production House, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

(CP, 01.12.2022)
ŹRÓDŁO: PRESS.PL

https://www.press.pl)