PRACOWNIK TVP 3 OPOLE ZAWIESZONY

Napisał skandaliczny tekst o Mariuszu Szczygle

To nie pierwszy raz, kiedy jest głośno o Tomaszu Gduli z TVP 3 Opole (screen YouTube.com/TVP 3 Opole)

Tomasz Gdula, kierownik sekcji programów informacyjnych i publicystycznych w TVP 3 Opole, który zamieścił skandaliczny komentarz pod wpisem Mariusza Szczygła na Facebooku, został zawieszony przez kierownictwo opolskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Tomasz Gdula zamieścił komentarz pod postem Mariusza Szczygła o wierszu Juliana Tuwima. Pracownik TVP 3 Opole odniósł się do orientacji seksualnej Szczygła. Gdula nazwał pisarza „kłamliwym gejem”. „Wmawiał nam wszystkim przez dwie dekady, że jest normalny”, „Lecz kiedy tylko noc się zaczyna, chłopcom swój brudny tyłek wypina”, „Klasa Polaków Szczygłowi sprzyja: Bez niej już ktoś by obił mu ryją” – można przeczytać w wierszyku zamieszczonym przez pracownika TVP.

„Pan z TVP napisał obrzydliwy, homofobiczny tekst o mnie” – skomentował Mariusz Szczygieł w rozmowie z Onetem. „To dowód, że w tej firmie panuje przyzwolenie na personalne ataki poniżej jakiegokolwiek poziomu, że zasady współżycia społecznego przestały obowiązywać. Nie spodziewam się od Telewizji Polskiej reakcji. Pod komentarzem pracownika TVP wysłałem mu wiele pocałunków” – dodał.

Czytaj dalej