ZAMYŚLENIA

Rychu Czarnecki przy siatce

Prześladowany przez Unię Europejską, która zmusiła go do zwrotu ukradzionych ponad 100 tys. euro, tupeciarz Czarnecki poluje na posadę w sporcie. Chce zostać prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Polował na prezesurę w PZPN, ale dla działaczy piłkarskich Rychu to mniej niż cienki Bolek. Siatkarki i siatkarze, mając go za prezesa, musieliby się przemieszczać kanałami. Bo na drodze mogliby zobaczyć fatamorganę, czyli Rycha, który wyciągniętym ze złomu fiatem punto cabrio zasuwa z Jasła do Brukseli.

Okradając Unię na lewych delegacjach, europoseł PiS okradł każdego rodaka. A ponad 100 tys. euro to prawie pół miliona złotych. Na tę kwotę, którą Czarnecki ukradł, przeciętny Polak musi pracować 10 lat. Przekręciarz, który to zrobił, łazi tymczasem po mediach jako ważny polityk PiS. I kombinuje, jak zostać prezesem siatkarzy.

Klicha kłopoty z pamięcią

Odezwał się senator PO Bogdan Klich. Dzięki fanaberii Tuska był ministrem obrony narodowej. W szkodach, jakie wyrządził wojsku, przebija go tylko Macierewicz. Nie wadzi to jednak Platformie, skoro właśnie Klichowi powierzyła pilnowanie Krajowego Planu Odbudowy. Wiemy przynajmniej, kto stoi za licznymi wpadkami PO w tej sprawie. A co o władzy i planie mówi Klich? „Papierowy komitet”, „lokajstwo”, „brak szczegółowych kompetencji”, „instytucja fasadowa”.

Uniwersalne oceny. Każde słowo pasuje jak ulał do Klicha. Choć z drugiej strony, skoro tyle lat żyje z polityki, to może ma jakieś zalety?

KaKaO adoruje

Każdy dzień bez dowalenia Morawieckiemu ziobryści uważają za bezpowrotnie zmarnowany. Szczególnie gorliwy jest w tym chrześcijańskim dziele tercet, zwany KaKaO (Kaleta, Kanthak, Ozdoba). W przerwie zaś między knuciem i ustawianiem na posadach krewnych i znajomych KaKaO oglądają na YouTubie adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu, transmitowaną z Niepokalanowa przez Polską Katolicką Telewizję Wiekuistego Słowa. Jak to godzą? Nie mają z tym problemu. Każdy z KaKaO ma przecież dwie półkule. Jak jedna knuje, to druga adoruje.

PRZEGLĄD, nr 20 (1114) 10–16.05.2021

Źródło: PORTAL ZARZĄDU GŁÓWNEGO SDRP