• „Cud się stał pewnego razu” – Jeszcze niedawno rządzącym Polską niespecjalnie przeszkadzał Putin, któremu, chcąc czy nie chcąc, przysparzali sporo radości, gdy np. próbowali upowszechnić w Unii polskie podziały i segregację na swoich – autorytarnych nacjonalistów – i na lewacką resztę. Jeszcze niedawno flirtowali z Matteo Salvinim, Marine Le Pen i Viktorem Orbanem, kumplowali się z otwartymi sojusznikami Putina, wspieranymi i nierzadko finansowanymi przez Kreml. A dzisiaj proszę: Putin to dla nich Liliputin albo wręcz faszystowski Putler. Dziś prezydent i premier głośno domagają się ekspresowej ścieżki przyjęcia do Unii Ukrainy… Tej samej Ukrainy, która tak jeszcze niedawno była siedliskiem nacjonalistów, admiratorów UPA i prowincjonalnym krajem, który nie tylko nie chce rozliczyć się z krzywd, jakie uczyniła Polakom, ale co gorsza – bezczelnie wypomina rzekome krzywdy wyrządzone Ukraińcom przez Polaków, którzy ogniem i mieczem umacniali tam polską państwowość. Ukraińcy – do niedawna nacjonaliści i polakożercy, to dzisiaj nasi bracia, którym należy się polskie wsparcie.
• „Czy szkoła średnia przygotowuje do życia?” – Gdyby zapytali mnie dzisiaj, czy chciałabym podziękować za coś mojej szkole średniej, odpowiedziałabym, że oczywiście, bo po części jest to instytucja, która w pewien sposób wpłynęła na to, kim jestem teraz. Ale pomijając przedmioty przydatne na moim kierunku, jak język polski z cudownie wyrozumiałą i trzeźwo myślącą polonistką oraz zalążki marketingu i kilka innych, mogłabym podziękować za jeszcze więcej, niekoniecznie pozytywnych rzeczy. Za to np., że wiem, jak zbudowana jest ludzka komórka, a nie wiem, jak rozliczyć PIT, za to, że znam wszystkie wzory skróconego mnożenia, ale nie znam swoich praw konsumenckich.
• „Najwyższy budynek w Warszawie i Unii Europejskiej” – Varso Tower jest najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Wyrasta u zbiegu al. Jana Pawła II i Złotej w Warszawie. Konstrukcja przekroczy wysokość 310 metrów dzięki zamontowaniu ważącej 73 tony i mierzącej 80 metrów iglicy. Tym samym warszawski wieżowiec przewyższy najwyższe do tej pory budynki we Frankfurcie nad Menem, Mediolanie czy Paryżu.
• „Epokowe odkrycia w Norwegii” – W latach sześćdziesiątych w Norwegii rozpoczęto poszukiwania ropy oraz gazu ziemnego i wreszcie się udało. Pod dnem Morza Północnego odkryto ogromne złoża tych surowców. Eksploatację rozpoczęto w 1971 roku i potrwa ona do 2053. Rozpoczęcie wydobycia tych cennych surowców to przełomowy moment w historii Norwegii. Nowo odkryte surowce będą w przyszłości stanowiły filar norweskiej gospodarki. Od tych surowców będzie zależeć przyszłość wielu krajów.. Zanosi się na to, że bogata Norwegia będzie jeszcze bogatsza, gdy zacznie się wydobycie srebra i złota odkrytych pod archipelagiem Svalbard (Spitsbergen).
• „Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze” – W Jeleniej Górze powstało Muzeum Motoryzacji. Jest to miejsce, w którym prezentowane są maszyny związane ze sportami motorowymi oraz zabytkowe automobile. Skrótowo można powiedzieć, że jest to miejsce, w którym zaprezentowano 100 lat historii motoryzacji. Dokonano tego poprzez prezentację 30 zabytkowych samochodów, w tym rajdowych, krążowników szos, a także zabytkowych motocykli oraz trofeów zawodników wywodzących się z naszego regionu.
• Ponadto: podsumowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, rozrywka – uśmiech na przedwiośniu, fraszki polityczne.
Warto czytać!