AGNIESZKA BOROWSKA, RZECZNIK RESORTU SPRAWIEDLIWOŚCI, ODCHODZI Z ZARZĄDU SDP

Agnieszka Borowska, mimo rezygnacji z zasiadania w Zarządzie Głównym SDP, pozostanie w organizacji (screen YouTube.com/Telewizja wPolsce)

Do ustąpienia z zasiadania we władzach Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Agnieszkę Borowską wezwał w uchwale w czwartek zarząd SDP. Miało chodzić o zagrożenie dla wizerunku organizacji, ponieważ Borowska jest także rzeczniczką prasową Ministerstwa Sprawiedliwości. Dziś [8 XI] członkini Zarządu Głównego sama ogłosiła swoją rezygnację – ale jak podaje – z powodu rekomendowania do zarządu Oddziału Warszawskiego Piotra Jeglińskiego.

„W obecnej sytuacji, gdy lider organizacji osobiście zarekomendował do władz warszawskich SDP osobę z zarzutami karnymi, która według doniesień prasowych oszukiwała autorów, nie płacąc im, jestem zmuszona podziękować za współpracę z p. prezesem. Nie mieści się to w moich wartościach, a los pokrzywdzonych zawsze był mi bliski. Ze względów moralnych nie chcę legitymizować takich postaw. Przyzwolenie dla zła jest złem” – napisała Agnieszka Borowska w przesłanym nam oświadczeniu.

Czytaj dalej