DZIENNIKARSKA WIECZERZA WIGILIJNA 2023

Już od kilku lat Dziennikarska Wieczerza Wigilijna organizowana jest w przyjaznej nam Restauracji Galicja, która wraz z Hotelem Polonia stanowi niezwykle ważny człon Historycznych Hoteli Wrocławia, do których ponadto przynależą hotele Europejski, Piast i Lothus. 21 grudnia bieżącego roku również spotkaliśmy się w pięknych pomieszczeniach Galicji urządzonych w stylu nawiązującym do czasów panowania cesarza Franciszka Józefa.

Uczestników spotkania, a byli to głównie dziennikarze emeryci, powitał przewodniczący Zarządu SDRP Dolny Śląsk Ryszard Mulek, informując jednocześnie, że składać się ono będzie z dwóch części. W części pierwszej będzie tradycyjne przełamanie się opłatkiem, złożenie życzeń oraz wręczone zostaną tytuły Dolnośląskiego Dziennikarza Roku i Złote Odznaki „Za Zasługi dla SDRP Dolny Śląsk”. W części drugiej odbędzie się rzeczywista wieczerza wigilijna. Następnie złożył życzenia świąteczno-noworoczne oraz poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych w kończącym się roku naszych kolegów Sławomira Sobczaka i Tadeusza Warczaka. Poinformował również, że odwiedził ciężko chorego Cezarego Żyromskiego, który prosił o przekazanie pozdrowień uczestnikom wieczerzy.

Następnie ksiądz major Andrzej Andrzej Migała, kapelan 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, odczytał fragment ewangelii według św. Łukasza, odmówił modlitwę, przypomniał historię szopki betlejemskiej oraz poświęcił opłatek, po czym nastąpiło łamanie się opłatkiem i indywidualne składanie życzeń.

Czytaj dalej