DZIENNIKARSKA WIECZERZA WIGILIJNA 2023

Po ich zakończeniu przystąpiono do wręczania wyróżnień. W tym roku wyjątkowo przyznano dwa tytuły Dolnośląskiego Dziennikarza Roku. Wierszowane laudacje o uhonorowaniu tym tytułem odczytali sekretarz Zarządu Dariusz Piotrowski oraz przewodniczący Ryszard Mulek. Otrzymali je Jan Stanisław Jeż oraz Jolanta Podsiadła. Przewodniczący Zarządu wraz z sekretarzem wręczyli laureatom certyfikaty tytułów oraz statuetki „Złotego Pióra”. Natomiast Złote Odznaki „Za Zasługi dla SDRP Dolny Śląsk” otrzymały Jolanta Podsiadła i Bożena Kończal.

A potem… Potem przystąpiono do konsumpcji smakowitych potraw wigilijnych przygotowanych przez szefa kuchni Michała Bekisza.

Zorganizowanie wieczerzy wigilijnej nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia udzielonego nam przez niżej wymienione osoby: Martin Kaczmarski – szef firmy KACZMARSKI GROUP, Halina Łoś – prezes ATOM deweloper, Agnieszka Piszczałka i Tomasz Piszczałka – Przedsiębiorstwo Budowlane MAT, Andrzej Dadełło – prezes DSA SA INVESTMENT. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również kierownictwu Restauracji Galicja, na której nigdy się nie zawiedliśmy i na którą zawsze możemy liczyć.

Na zakończenie tej relacji pragnę podzielić się jedną refleksją. Rokrocznie uczestniczę w tych wieczerzach i zauważyłem, że każdego roku jest nas coraz mniej. To prawda, wszyscy się starzejemy, nie wszystkim dopisuje zdrowie, a część spośród nas odchodzi na wieczną wartę. Ale czy to są jedyne przyczyny zmniejszającej się frekwencji? Czy może złe prognozy pogody niektórych zatrzymały w mieszkaniach? Pytanie to pozostawiam bez odpowiedzi.

Jan Stanisław Jeż