REWALSKA DZIENNIKARSKA PRZYGODA

Czy wiecie, że od 26 lat istnieją wakacyjne nadmorskie media? Potwierdzam, tak istnieją. Przez jeden miesiąc w roku można przeczytać gazetę, posłuchać radia i zobaczyć co prezentuje telewizja internetowa.

W Rewalu odbywa się coroczny cykliczny obóz dziennikarski dla młodych adeptów tego niełatwego zawodu – 28 czerwca – 13 lipca i 14–29 lipca (w dwóch turnusach). Większość z przybyłych tutaj młodych ludzi w jakiś sposób już miała styczność z mediami u siebie w szkole. Uczestnikami są również osoby, które są laureatami konkursów dziennikarskich organizowanych przez Stowarzyszenie – między innymi Anna Rydzyk, Hanna Torzewska, Michał Palonka, Kaja Jakubowska.

Tutaj na obozie dziennikarskim będą dalej doskonalić swój warsztat dziennikarski – pod okiem red. Ryszarda Paradowskiego będą tworzyć gazetę pod nazwą Rewalacje, która trafi do sprzedaży, Młodzież przekona się również, że napisanie artykułu nie kończy się na oddaniu go do redakcji. Dodatkowym elementem będzie możliwość sprawdzenia się przy zdobywaniu reklamodawców lokalnych i tworzenie tych reklam na potrzeby właśnie gazety.

Czytaj dalej