REWALSKA DZIENNIKARSKA PRZYGODA

Okazuje się, że tworzenie radia też nie jest takie proste, jakby się wydawało, nawet dla tych którzy przybyli tu nie po raz pierwszy. Radio RewalStacja 99,2 FM to nie tylko muzyka, to także serwisy informacyjne, serwisy pogodowe, wywiady i rozmowy z ciekawymi ludźmi. Adepci radiowi uczą się realizować audycję, przeprowadzać rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Przekonają się że zaproszenie gościa do studia to tylko połowa sukcesu, gdyż drugą połową jest przygotowanie się do rozmowy – znalezienie informacji o gościu, jego zainteresowaniach i pracy, a może ukierunkowanie rozmowy na jakiś temat ekspercki, w którym gość jest specjalistą.

Dla odważnych, którzy nie boją się kamery jest TeVaRewal – telewizja internetowa, która realizuje materiały o bieżących wydarzeniach w Rewalu i okolicach, oraz relacjonuje życie obozowe. Praca przed kamerą, praca jako kamerzysta, czy składanie nagranych materiałów wymaga od młodzieży dużo zaangażowania, wytrwałości i cierpliwości. Młodzi dziennikarze mają świadomość, że niektórych scenek powtórzyć się nie da, więc ich uwaga jest bardzo ważna

Oprócz pracy z mediami, młodzież spędza czas na rekreacji i wypoczynku – gra w ping ponga, spaceruje po plaży czy wieczorami wspólnie grają w RPG. Niektórzy wracają po raz kolejny na obóz, ciesząc się wspólnymi przygodami z pracy i zabawy. Młodzież odwiedziła Niechorze i Janowo (festiwal).

Partnerami obozu dziennikarskiego są Angora, Angorka i Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, a organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Potęga Prasy. W pierwszym turnusie z uczestnikami obozu spotkał się członek, skarbnik, Prezydium ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej red. Ireneusz Michał Hyra.

ZARZĄD GŁÓWNY SDRP

(dziennikarzerp.org.pl)