EMPIK NIE ZAMKNĄŁ SALONÓW W GALERIACH HANDLOWYCH

Wszystkie salony Empik, również te prowadzone w galeriach handlowych, pozostały otwarte. Zgodnie z decyzją rządu ograniczenia w handlu nie dotyczą sklepów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży gazet lub książek.

Wydawcy prasy obawiali się ewentualnego zamknięcia salonów prasowych w galeriach handlowych w związku z wprowadzeniem przez rząd nowych ograniczeń obowiązujących od soboty 7 listopada. Dopiero w piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów określające, jakie sklepy muszą być od północy zamknięte z powodu epidemii. Wynika z niego, że zakaz handlu detalicznego w obiektach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. nie dotyczy m.in. podmiotów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży gazet lub książek. W związku z tym nadal działają salony prasowe zarówno w centrach miast, na osiedlach, jak i w galeriach oraz parkach handlowych.

Empik zapewnia, że stosuje się do wytycznych aktualnego rozporządzenia o limicie osób przebywających w sklepie. W każdym salonie zostały zainstalowane pleksi przy kasach, a przy wejściach są dostępne płyny do dezynfekcji rąk oraz jednorazowe rękawiczki.

(GK, 9.11.2020) Źródło: PRESS.PL
www.press.pl