„WMK”: Gdzie znaleźć Jeźdźców Apokalisy?

Jak dojść do Jeźdźców Apokalipsy? Czyj płacz słychać nocami w Zamku Książ? W jakiej dolnośląskiej rzece znajdują się okazy daudebardii czerwonej? Które miasto dolnośląskie nazywane jest „małym Krakowem”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w Pracowni Regionalnej „Biblioteki pod Atlantami”. Tu nie ma pytań niedorzecznych, śmiesznych, czy dziwnych – pod warunkiem, że dotyczą Wałbrzycha i okolic, tych bliższych i dalszych.
Witam w drugim już numerze naszego „Magazynu”. Za nami wiele ciekawych zdarzeń kulturalnych w letnich miesiącach. Przed nami, jak Państwo przeczytacie, nie mniej atrakcyjne propozycje przygotowane przez wałbrzyskie instytucje kultury, kluby i stowarzyszenia.
Polecam trzy wydarzenia ogólnopolskie, organizowane przez Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Porcelany – Festiwal małych Prapremier, KopalniaK i Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Prezentujemy artystę malarza, który i u nas się spodobał oraz najnowsze efekty aktywności wałbrzyskiego środowiska plastycznego. Publikując materiał o wyjątkowym w skali kraju Muzeum Porcelany, zachęcamy do odwiedzenia go, może po raz kolejny… Po przypomnieniu najbardziej wyrazistych śladów wałbrzyskiego modernizmu, teraz proponujemy wędrówkę po niektórych dzielnicach i jestem pewna, że pozwoli ona spojrzeć na te części Wałbrzycha w odmienny sposób.
Przegląd artystycznych dokonań obu teatrów może zachęcić już w nowym sezonie do obejrzenia premierowych spektakli, popremierowych, ale w nowej odsłonie i wcześniej granych sztuk. Mimo że rozpoczął się remont sali koncertowej, Filharmonia zaprasza na koncerty, które odbywać się jednak będą w różnych miejscach, warto więc śledzić gdzie. Niebawem nadejdą dni, które najchętniej spędzamy pod dachem. Może w Pracowni Regionalnej w „Bibliotece pod Atlantami”? Jej zbiory mogą zadziwić.
W tej edycji „Magazynu” również nie brakuje prezentacji twórców. Przedstawiamy kolejną wałbrzyską legendę, zapowiedzi ważniejszych zdarzeń kulturalnych, a u progu nowego roku szkolnego – utwory najmłodszych wałbrzyskich literatów.

Zachęcam do lektury
Elżbieta M. Kokowska, redaktor naczelna „Wałbrzyskiego Magazynu Kulturalnego”

Załączniki

Plik Opis Data dodania Wielkość pliku Pobrania
pdf WMK_NR_2_OK WMK 2/2017
18 września 2017 10:52 2 MB 567