Archiwa tagu: Jerzy Owsiak

„WIADOMOŚCI” O FINALE WOŚP, KTÓREGO GOSPODARZEM JEST JEDNA Z KOMERCYJNYCH STACJI TELEWIZYJNYCH

W ramach dotychczasowych 29 finałów WOŚP zebrano ponad 1,5 mld zł (fot. Pawel Wodzynski/East News)

W niedzielnych „Wiadomościach” TVP materiał o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwał ok. 20 sekund. Innym organizacjom charytatywnym redakcja poświęciła niemalże pięć minut.

W niedzielę odbył się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po godz. 20 zebrano już ponad 85 mln zł. Materiał o finale był trzecim od końca w „Wiadomościach”. Michał Adamczyk poinformował widzów, że ponad 120 tys. wolontariuszy zebrało ponad 80 mln zł, a „gospodarzem i partnerem jest jedna z komercyjnych stacji telewizyjnych”.

Czytaj dalej

MEDIA I INFLUENCERZY WSPIERAJĄ WOŚP

Na aukcji między innymi udział w audycjach

Z powodu pandemii WOŚP zrezygnowała z imprez plenerowych (fot. Piotr Molecki/East News)

Osobowości mediów, influencerzy i redakcje wspierają 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcje trafiły przedmioty, udział w programach lub spotkania ze znanymi dziennikarzami i prezenterami.

Najdroższą aukcją internetową na trzy dni przed niedzielnym Finałem WOŚP jest ferrari F430 F1 od youtubera i przedsiębiorcy Radka Kotarskiego, wraz z jego najnowszą książką (stan licytacji w środowe popołudnie wynosił 450 tys. zł). Magda Gessler, gospodyni programu „Kuchenne rewolucje” w TVN, oferuje zaproszenie na kolację oraz fartuch używany na wizji (15,2 tys. zł).

Czytaj dalej