Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Podczas posiedzenia Prezydium ZG (12.02.2024) przewodniczący red. Jerzy Domański stwierdził miedzy innymi , że polityka w kraju się zmienia, ale władze nie do końca. Oznacza to nie mniej nie więcej, że stosunek do naszej organizacji nie zmienia się automatycznie. Musimy mieć świadomość, że nowi posłowie, senatorowie czy ministrowie nie od razu wiedzą, że zwraca się do nich stowarzyszenie, które przez osiem lat było marginalizowane.

Próby nawiązania kontaktu np. z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego są potwierdzeniem powyższego stwierdzenia. Nie od razu Kraków zbudowano. Przyjdzie więc trochę poczekać na pełnię przyjaznego klimatu do naszego działania.. Nie znaczy to jednak, że mamy czekać w pozycji spocznij. Trzeba ten czas wykorzystać na kontakty z władzą na różnych szczeblach, na baczną obserwację zmian jakie zachodzą , lub powinny zachodzić w Polskim Radiu i TVP. Docierają sygnały, że nie wszędzie odbywa się to zgodnie z centralnymi zapowiedziami odpartyjnienia mediów publicznych. Obserwujcie, zbierajcie uwagi i przekazujcie je do red. Sławomira Pietrzyka, który z upoważnienia Prezydium przygotuje zbiorcze materiały na spotkanie z wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Andrzejem Wyrobcem.

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi Stowarzyszenie powinno być zauważalne. Na ile to będzie możliwe starajcie się uczestniczyć w kampanii wyborczej, popierajcie kandydatów godnych zaufania, z którymi po wyborach będziecie mogli współpracować. W Warszawie Stowarzyszenie będzie popierać Rafała Trzaskowskiego.

Prośba, w tym gorącym politycznie okresie, bądźmy w stałym kontakcie, wymieniajmy się uwagami.

Andrzej Maślankiewicz
Sekretarz Generalny ZG SD RP