RUSZYŁ KONKURS DZIENNIKARSKI „UZALEŻNIENIA XXI WIEKU”

„Press” patronem

Prace oceni jury powołane przez fundację. Jego przewodniczącą jest Katarzyna Surmiak-Domańska – autorka wielokrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike, laureatka Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Ruszył konkurs „Uzależnienia XXI wieku”, w którym łączna pula nagród dla dziennikarzy wynosi 9 tys. zł. Konkurs jest organizowany corocznie od 2015 roku, w sumie zgłoszono do niego ponad 400 prac i aż 37 z nich wyróżniono. „Press” jest patronem tego wydarzenia.

Misją projektu jest popularyzowanie rzetelnej wiedzy na temat współczesnych uzależnień, takich jak m.in. uzależnienie od gier, seksu, pracy czy zakupów. „Uzależnienia XXI wieku” to jedyny w Polsce konkurs dla dziennikarzy, którego celem jest promocja wiedzy na ten temat. Do tegorocznej edycji można zgłaszać prace, które powstały i zostały opublikowane po 1 listopada 2022.

– Naszym celem jest inspirowanie dziennikarzy do podejmowania tematyki uzależnień. Tym, którzy się do nas zgłoszą, będziemy pomagać w kontakcie z ekspertami, bohaterami, podpowiadać, jakie tematy warto poruszyć – dodaje Maja Ruszpel z Fundacji „Inspiratornia”, terapeutka uzależnień, profilaktyk i publicystka.

Czytaj dalej