MAJOWE SPOTKANIE PRASOWCÓW

Informacja? Informacja rozszerzona? Sprawozdanie? Wspomnieniowe refleksje? Jak nazwać powstający tekst, gdy powinno w nim być wszystkiego po trochu, a oprócz faktów, również emocjonalny przekaz wszak piszę o Koleżankach i Kolegach, z którymi niejednokrotnie po raz pierwszy spotkałem się przed półwieczem! Informacja to: co, gdzie, kiedy, jak powtarzał początkującym dziennikarzom z działów informacyjnych sekretarz dawnego „Słowa Polskiego”, obserwujący już nasze spotkanie z zaświatów, znakomity fachowiec i erudyta red. Wiesław Ryk. 

Przeto krótko: majowe spotkanie byłych podwładnych dyrektora Zbigniewa Kawalca z dawnej RSW, czyli dziennikarzy, towarzyszy sztuki drukarskiej i pracowników administracji odbyło się 9 maja 2023 roku, w gościnnych wnętrzach restauracji „Galicja” we Wrocławiu przy hotelu „Polonia”.

Współorganizatorem było Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk pod przewodnictwem niestrudzonego red. Ryszarda Mulka. Ilość uczestników nie przyprawia, niestety, o zawrót głowy, za to zmusza do niezbyt wesołych refleksji na temat przemijania czasu. 38 osób? A jeszcze nie tak dawno salę wypełniał ponad 100 osobowy tłum! Tych, którzy od ostatniego spotkania (jeszcze przed epidemią covidu) odeszli na niebieski wypoczynek, uczciliśmy minutą milczenia, a pozostali…

Czytaj dalej