POLSCY DZIENNIKARZE ROZLICZAJĄ SIĘ ZE ZBIÓREK NA RZECZ UKRAINY

Sierakowski podzielił prawie 25 mln zł

Sławomir Sierakowski szczegółowo rozlicza się z pieniędzy na swoim Facebooku. Z inicjatywy publicysty, podchwyconej przez ponad 200 tys. Polaków, zebrano prawie 25 mln zł (fot. Facebook/Sławomir Sierakowski)

Polscy dziennikarze finalizują kolejne etapy zbiórek, w które zaangażowali się z myślą o pomocy Ukraińcom. Największe sumy rozliczył Sławomir Sierakowski, publicysta, szef „Krytyki Politycznej”. „Jak zapowiedziałem, zgromadzone 24,84 mln złotych podzieliliśmy między cztery duże projekty i nadwyżkę (dokładnie 2,34 mln zł), która od razu poszła na konto Funduszu Sił Zbrojnych w Narodowym Banku Ukrainy” – przekazał Sierakowski.

Przypomnijmy, że z inicjatywy Sierakowskiego, podchwyconej przez ponad 200 tys. Polaków, w tym polskich celebrytów i autorytety, udało się zebrać w ciągu kilku tygodni pieniądze na zakup drona Bayraktar. Okazało się potem, że jego producent przekazał Ukrainie dron nieodpłatnie, a pieniądze zebrane przez Sierakowskiego mogły trafić na inne cele związane z wojną w Ukrainie.

Czytaj dalej