ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA DZIENNIKARSKICH SENIORÓW

W tym roku, z powodu pandemii, tradycyjne spotkanie przy opłatku nie odbędzie się, przygotowano za to świąteczne paczki. Na zdjęciu od prawej: Ryszard Mulek, przewodniczący Zarządu SDRP DŚl. oraz redaktorzy: Ryszard Godlewski i Wojciech Fałkowski, którzy jako jedni z pierwszych zgłosili się po odbiór talonów.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam wiele planów. W kwietniu musieliśmy odwołać Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Dolnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Ze względu na bezpieczeństwo naszych członków zrezygnowaliśmy między innymi z dorocznego spotkania prasowców oraz z organizacji XXXIX Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy. Nie odbył się również wrześniowy Dziennikarski Rejs statkiem po Odrze oraz listopadowe spotkanie zaduszkowe.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych seniorów musieliśmy zrezygnować także z organizacji Dziennikarskiej Wieczerzy Wigilijnej. W zamian dla naszych emerytów i rencistów przygotowaliśmy talony na zakup produktów żywnościowych. W sumie, w sklepie spożywczym Hugo przy Kołłątaja 34, około 90 seniorów mogło nabyć świąteczne podarunki.

Czytaj dalej