ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA DZIENNIKARSKICH SENIORÓW

Talon na paczkę

Było to możliwe dzięki sponsorom (DSA SA Investment, Kaczmarski GROUP, Huber Group, ATOM Deweloper SA, Przedsiębiorstwo Budowlane MAT oraz AmRest Sp. z o.o. ), którzy nie pożałowali grosza na szczytny cel, a w poprzednich latach również wspierali nas finansowo przy organizacji Dziennikarskich Wigilii.
Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk wszystkich darczyńców uhonorowało specjalnymi podziękowaniami.

Część naszych koleżanek i kolegów zrezygnowało ze świątecznych paczek, proponując, aby oddać je osobom bardziej potrzebującym. Paczki te przekazaliśmy red. Grażynie Orłowskiej-Sondej, naszej koleżance ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk, która jednocześnie jest szefową Fundacji Studio Wschód. Jej fundacja od wielu lat w okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje zbiórkę darów, które następnie trafiają do Polaków mieszkających na Ukrainie. W ten sposób i dziennikarskie paczki dotarły już do najbardziej potrzebujących Rodaków na wschodzie.

W poprzednich latach, miłym akcentem Dziennikarskiej Wieczerzy Wigilijnej było ogłoszenie werdyktu kapituły o wyborze Dolnośląskiego Dziennikarza Roku. Do tej pory tytułami takimi uhonorowano red. Waldemara Niedźwieckiego (2017 rok), red. Wojciecha Zaborowskiego (2018 rok) oraz red. Wojciecha Chądzyńskiego (2019 rok), którzy zostali wyróżnieni nie tylko Certyfikatami Dolnośląskiego Dziennikarza, ale również statuetkami Złotego Pióra. W tym roku kapituła także wybrała już Dolnośląskiego Dziennikarza 2020 Roku. Jego nazwisko ogłoszone zostanie jednak w późniejszym terminie i w małym gronie. Relację z miniuroczystości zamieścimy na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk.

MUR
Zdjęcia: Jan Drajczyk

ŚWIĄTECZNE UPOMINKI DLA EMERYTOWANYCH DZIENNIKARZY

Od trzech dekad Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Dolny Śląsk organizowało wigilię dla emerytowanych redaktorów z regionu. W tym roku z powodu pandemii tradycyjne spotkanie przy opłatku i kolędach się nie odbędzie, będą za to świąteczne bony.

Te wigilijne spotkania zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród dziennikarzy, dla wielu z nich była to często jedyna okazja do spotkania w tak dużym gronie. Niestety, w tym roku przez pandemię nie będzie tradycyjnej wieczerzy. Jednak to nie oznacza, że stowarzyszenie zapomniało o swoich emerytach. Mówi Adam Łącki – prezes Krajowego Rejestru Długów: (www.radiorodzina.pl)

– Od trzydziestu lat, co roku, organizowaliśmy wieczerzę wigilijną. Spotkanie zawsze wspierały zaprzyjaźnione z nami osoby i firmy, m.in. Maciej Kaczmarski i firma Kaczmarski Group. To zawsze była dobra okazja do porozmawiania o warsztacie dziennikarskim – wspomina Ryszard Mulek, przewodniczący Zarządu SDRP Dolny Śląsk. – Dzięki naszym partnerom uzbieraliśmy fundusze, które pozwoliły nam na przygotowanie bonów dla każdego z emerytów. Mamy 100 talonów po 50 złotych. Pierwsze upominki już zostały rozdane. Podarunek można zrealizować w osiedlowym sklepie niedaleko siedziby stowarzyszenia na ul. Kołłątaja. Bardzo dziękuję wszystkim partnerom za udział w naszej akcji. Szczególnie dziękuję firmie Kaczmarski Group, która od wielu lat wspiera nasze inicjatywy – dodaje Mulek.

Każda z zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem osób i firm otrzymała specjalny dyplom z podziękowaniem.

Źródło: Radio Rodzina