Witraże, e-kultura i Stara Kopalnia

Drodzy Państwo! Poprzednio spotkaliśmy się w letnim wydaniu „Wałbrzyskiego Magazynu Kulturalnego”, a tu już późna jesień i niebawem miesiące zimowe. Mimo że obfitować będą w święta i wolne od pracy dni, to – nie ma co ukrywać – dni będą krótkie, a wieczory długie i popołudnia ciemne.

Postanowiliśmy Państwu je rozświetlić wartościowymi dziełami sztuki – witrażami stworzonymi przez znanych artystów. Polecam więc publikację na ten temat, ilustrowaną bogato fotografiami, a przy nadarzającej się okazji obejrzenie witraży. Na te jesienno–zimowe dni proponujemy też ciekawe lektury. Przedstawiamy środowisko literackie oraz sukcesy młodych aktorów tutaj ukształtowanych i ich mistrza, działania kulturalne w zamku Książ i jego nową propozycję.
Prezentujemy wałbrzyskich twórców w różnym wieku realizujących się na różnych płaszczyznach. Piszemy o Starej Kopalni, która obchodzi już trzecie urodziny, a także o roli e-kultury oraz o udanych projektach promujących, również poza Wałbrzychem, działania twórcze naszych środowisk. Poznacie Państwo kolejną wałbrzyską legendę, tym razem zimową, będziecie mogli też przypomnieć sobie minione ważniejsze wydarzenia kulturalne.
Zachęcamy do uczestnictwa w różnorodnych i licznych zdarzeniach oferowanych przez nasze instytucje kultury, kluby i stowarzyszenia. Ze względu na znaczne wyprzedzenie, nie o wszystkich propozycjach jesteśmy w stanie poinformować. Dlatego zaglądajcie Państwo na strony internetowe instytucji i klubów, które podajemy, zwracajcie uwagę na plakaty. Tam znajdziecie aktualności, choć i w naszym Magazynie również nie brakuje zapowiedzi imprez. Życzę Państwu udanych świątecznych dni i satysfakcji z podejmowanych działań. Zapraszam do lektury trzeciego numeru „Magazynu”
Elżbieta M. Kokowska
redaktor naczelna „WMK”

Załączniki

Plik Opis Data dodania Wielkość pliku Pobrania
pdf WMK_NR3_2017 12 grudnia 2017 09:43 7 MB 383