Red. Wiesława Piotrowska nie żyje

Wiadomość o odejściu Wiesi Piotrowskiej przyjąłem z wielkim smutkiem. Znaliśmy się tyle lat. Jako młody, początkujący dziennikarz podjąłem współpracę ze „Słowem Polskim”, gdzie Wiesia pełniła funkcję zastępcy kierownika działu terenowego. Zlecała mi wyjazdy do dolnośląskich miejscowości, zbieranie materiałów i opracowywanie informacji.


1 stycznia 1931 – 7 sierpnia 2017

Z pisaniem bywało różnie – raz się udało, innym razem wychodził „knot”. Wiesia była bardzo wymagająca, ale zawsze życzliwa i wiele się od niej nauczyłem. Dzięki temu, kiedy zacząłem pracę w „Nowinach Jeleniogórskich”, byłem już doświadczonym żurnalistą i mogłem innych uczyć pisania. Wiesia miała dziennikarstwo we krwi – kiedy przeszła na emeryturę, nadal odwiedzała redakcję „Słowa” i pomagała w adiustacji tekstów przeznaczonych do druku.

Zapamiętam Ją jako miłą i serdeczną Koleżankę. Wiesiu, zawsze byłaś dobrym człowiekiem i na pewno teraz jesteś w Niebiosach.

Lesław Miller

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 18 sierpnia 2017 roku o godzinie 12.30 w rodzinnej miejscowości Zmarłej – Piotrkowie Trybunalskim.