Wielki Koncert Kresowy – Wrocław 2016

W imieniu Fundacji Studio Wschód zapraszamy na Wielki Koncert Kresowy! Podsumujemy przygotowania do VII edycji akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Zameldujemy gotowość do lipcowego wyjazdu na Ukrainę, w którym weźmie udział około 1000 wolontariuszy. Na wrocławski Rynek 20 maja przyjadą poczty sztandarowe z różnych szkół Dolnego Śląska, aby zaświadczyć o swoim przywiązaniu do polskiej historii i tradycji. Będą również goście z Kresów, nasi Rodacy stęsknieni za ojczyzną.

W dniach 20-21 maja 2016 roku odbędzie się wielkie patriotyczne spotkanie uczniów dolnośląskich szkół, ich nauczycieli, rodziców, samorządowców – wszystkich ludzi dobrej woli, którzy od siedmiu lat pomagają ratować polskie nekropolie – nasze narodowe dziedzictwo niszczejące za wschodnią granicą. Podczas uroczystości podsumujemy złotówki zebrane przez młodzież podczas tegorocznej akcji.

Program:

Piątek, 20 maja 2016

  • Dwór Polski – spotkanie samorządowców z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego – podziękowania – godz. 13:00
  • Rynek we Wrocławiu – parada pocztów sztandarowych dolnośląskich szkół – godz. 14:00;
  • powitanie uczestników koncertu przez Prezydenta Wrocławia i Kardynała Henryka Gulbinowicza – godz. 14:20.

Wystąpią: Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina – pieśni patriotyczne, Zespół Pieśni i Tańca PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina), Maciej Wróblewski – pieśni patriotyczne, GŁOS DUSZY – chór z Mińska (Białoruś), Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina)

Sobota, 21 maja 2016

  • Wrocławski Rynek godz. 15:00

Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina), Maciej Wróblewski – pieśni patriotyczne, Zespół Tańca Ludowego UMCS – tańce narodowe, GŁOS DUSZY – chór z Mińska (Białoruś) – pieśni patriotyczne, Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina)