Zaproszenie do Afrykarium

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej wyprawy do Afrykarium we wrocławskim Zoo (w sobotę 9 maja).

Zbigniew Kawalec – nasz niestrudzony wodzirej – organizuje wspólną wyprawę do słynnego nie tylko w całej Polsce Afrykarium. Jako zbiorowy zwiedzający wszyscy chętni ominą dzięki temu tasiemcowe kolejki przed wejściem do Ogrodu Zoologicznego.

Do środy 6 maja przyjmujemy zapisy. Bilety: emeryci powyżej 75 roku zycia bezpłatnie; "młodsi" emeryci i renciści – 20 zł, pozostali 30 zł. Zbiórka przed głównym wejściem do Zoo. w sobotę 9 maja o godzinie 10.00.

Każde kolejne zwierzę zamieszkujące Afrykarium stanowi atrakcję. Na początku były tylko pingwiny, doszły uchatki – najpierw dwie, teraz jest już sześć – następnie ryby morskie, później zasiedlaliśmy akwaria związane z fauną jezior Tanganika i Malawi. Pojawiły się wreszcie rekiny, płaszczki i żółw morski, czyli – krótko mówiąc – dla każdego coś interesującego. Są też hipopotamy wzbudzające dużą sensację. Sądzę, że każdy z odwiedzających wrocławskie zoo znajdzie u nas jakieś fajne miejsce, które go zachwyci, bo nasze Afrykarium jest inne od standardowego oceanarium, w którym tylko ryby, ryby i ryby. My mamy także manaty i krokodyle. Zapraszam do nas wszystkich ciekawych świata, w którym żyjemy – zachęca na łamach Gminy Polskiej Radosław Ratajszczak, prezes zarządu spółki ZOO Wrocław.