Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę "Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010", które odbędzie się w poniedziałek 26 maja o godzinie 18 w kawiarni "Literatka" (Rynek 56/57).

Drogie Koleżanki i Koledzy telewizyjni!

 

Miło mi poinformować, że nakładem Wydawnictwa i Drukarni JAKOPOL ukazała się moja książka "Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010", Wrocław 2014, s.355. ISBN: 978-83-926476-5-2.

Wsparcia w wydaniu niniejszej książki udzielili: Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Narodowe Forum Muzyki oraz firma Sonel.

Książka trafia do sprzedaży w księgarni "Meloman".

 

Jest to publikacja podoktorska. Doktorat z historii obroniony został summa cum laude na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego we wrześniu 2012 roku. Promotorem pracy był prof. Włodzimierz Suleja.

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie promocyjne do kawiarni "Literatka" Wrocław, Rynek 56/57 w poniedziałek 26 maja 2014 o godzinie 18.00, które poprowadzi Rafał Augustyn. Będzie to też okazja do dyskusji na temat dziennikarstwa muzycznego, kondycji anteny muzycznej telewizji publicznej. Jednym słowem – tematów, które poruszyłam w tej publikacji.

 

Miło Was będzie gościć!

 

z pozdrowieniami Iza Starzec-Kosowska


Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010
dr Izabelli Starzec-Kosowskiej to obszerne studium naukowe, które podejmuje ważny i niezbadany dotąd obszar badawczy związany, w wymiarze regionalnym, z TVP Wrocław, tematyką muzyczną prezentowaną tamże od początku istnienia stacji, problematyką dziennikarstwa muzycznego, analizą programów muzycznych na przykładzie czołowego wrocławskiego festiwalu – Wratislavia Cantans. W wymiarze ogólnopolskim – w pracy podjęta została gruntowna retrospektywa oferty muzycznej w Telewizji Polskiej od początku jej powstania, a w omawianym okresie – z uwzględnieniem problematyki misji telewizji publicznej. Tłem jest obraz zmieniających się mediów i kultury po 1989 roku, także w wymiarze globalnym oraz nakreślona problematyka dziennikarstwa muzycznego i krytyki muzycznej.